Magyarország Kormánya támogatásával Vajdaságban az idén 25 templomot restaurálnak. Bánátban hét szentély újul meg. Köztük az egykori, nagybecskereki Leánynevelő Intézetnek, a zárdának a kápolnája i...
Vajdaság
A Környezetvédelmi Minisztérium 12 millió dinárt hagyott jóvá a Proteinka vállalat, vagyis az állati fehérjegyár környékének revitalizálására.
A Vöröskereszt szenttamási szervezetének aktivistái a város több pontján kedden déleőtt vizet, üdítőt és gyermektápszert osztottak.
Második alkalommal szervezte meg a Szent György Lovagrend és a Doroszló–Szentkút az Apródtábort. A résztvevő gyerekek, fiatalok számára egyhetes programsorozattal igyekeznek közösségi élményt biztosítani a nemzeti, vallási, harcászati és történelmi témákban való elmélyülés által.
A hétvégi pacséri falunapi programok egyik első állomásaként megjutalmazták a Vöröskereszt jubiláló véradóit. Szabolcski Szabolcs, a falu tanácselnöke köszöntötte a megjelenteket és a vendégeket, K...
Július 25-e és 31-e között Zentagunarason a helyi iskola udvarán a topolyai Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ megszervezi a hagyományos Batyu tábort, amelyben a néptánc és a népzene van középpontban.

