2026. június 22., hétfő

Vajdaság

Ünnepelt a szabadkai Népkör

Az idén 150 éves szabadkai Népkör Magyar Művelődési Központ vasárnap este tartotta meg központi ünnepségét, amelyen egyebek mellett életműdíjakat és az eddigi alkotótevékenységet elismerő kitüntetéseket adták át. A jubiláló Népkört és a díjazottakat a Kecskemét Táncegyüttes alkalmi műsorával köszöntötték.

Az utolsó garabonciás

Az óbecsei Petőfi Sándor Magyar Kultúrkörben vasárnap, október 31-én, 19 órakor a Szekér Színház Krúdy Gyula Az utolsó garabonciás című művét viszi színpadra Póka Éva rendezésében. Az utolsó garabonciás című darab Krúdy Gyula azonos című novellája alapján készült, annak alapgondolatát, a magyarság Trianon utáni összetartozásának allegorikus képét helyezve a középpontba.
Bánát Amazóniájának is nevezik (Kecskés István felvétele)

Új kezekben a Császár-tó

A szerbiai kormány rendelete értelmében az Óbéga-Császár-tó természetvédelmi terület a nagybecskereki Természetvédelmi Rezervátumok Közintézmény irányítása alá került.
Az állványozás sem egyszerű feladat (Kecskés István felvétele)

Magasban az állványok

Az állványozás sem egyszerű feladat (Kecskés István felvétele) Magyarország Kormánya támogatásával Vajdaságban 25 templomot restaurálnak. Bánátban hét szentély újul meg.