2024. április 30., kedd

Györe második titulusa!

Györe László nyerte meg a Santa Margherita-i (Szardínia) 250-es tornát, amivel második ATP-serlegét szerezte. Györe tavaly a riói 500-as tornán is a legjobb volt, tegnap pedig az olasz Marco Cecchinatót múlta felül a döntőben. Ez volt a szerbiai teniszezők hatodik idei diadala. Novak Đoković Melbourne-ben, Dubajban, Cincinnatiben (New Yorkban játszották) és Rómában, Miomir Kecmanović pedig Kitzbühelben volt tornagyőztes.

A több mint kétórás csatában Györe az első játszmában a rövidítésben jutott előnyhöz, majd a második szettben előbb leadta a 2:0-s vezetést, végül pedig a negyedik meccslabdán vívta ki a tornagyőzelmet. Györe taktikája kiválónak bizonyult. Leterhelte az ellenfele fonákját, a támadásokat pedig nagyjából erős és jól helyezett tenyeresekkel gyűjtötte. Előző nap Györe a 18 éves olasz Lorenzo Musettivel mérkőzött, és a harmadik játszmában 4:1-re vezetett, amikor fiatal ellenfele karsérülésre hivatkozva feladta a küzdelmet. Györe az új pontokkal feltört a ranglista 53. helyére, legközelebb pedig az október 26-án kezdődő nur-szultani (Kazahsztán) 250-es tornán lép pályára, és tervben van a játék a párizsi teremtorna selejtezőjében is.

Szardínián Danilo Petrović is játszott, és nagy meglepetésre elődöntős volt, ám a négy között súlyos vereséget szenvedett Cecchinatótól. Petrović a héten indul Kölnben, ahol az 1. fordulóban Andy Murray lesz az ellenfele. Ugyanott Kecmanović is fellép. A fiatal belgrádi a selejtezőből vár ellenfelet, a 2. fordulóban pedig a francia Adrian Mannarino következhet.

Antwerpenben Dušan Lajović nevezett, és a rajton az amerikai Frances Tiafoe lesz az ellenfele.

Befejeződött az e heti kölni torna is, amelyen a német Alexander Zverev idei első, összesen 12. ATP-serlegét nyerte meg.

SANTA MARGHERITA. – A férfitorna negyeddöntőjében: Cecchinato–Ramos 4:6, 6:1, 6:1, D. Petrović–Delbonis 7:6, 6:1. Elődöntő: Györe–Musetti 2:6, 6:2, 4:1 – feladás, Cecchinato–D. Petrović 6:1, 6:0. Döntő: Györe–Cecchinato 7:6, 7:5.

SZENTPÉTERVÁR. – A férfitorna negyeddöntőjében: Shapovalov–Wawrinka 6:4, 7:5, Ćorić–Opelka 7:6, 6:3, Raonić–Hacsanov 6:1, 7:6. Elődöntő: Rubljov–Shapovalov 4:6, 6:3, 6:4, Ćorić–Raonić 1:6, 6:1, 6:4.

KÖLN. – A férfitorna negyeddöntőjében: A. Zverev–Harris 6:4, 3:6, 6:0, Bautista–Hurkacz 7:6, 5:7, 6:0, Auger-Aliassime–Albot 6:3, 6:0, Davidovich–Novak 6:3, 2:6, 6:3. Elődöntő: A. Zverev–Davidovich 7:5, 7:6, Auger-Aliassime–Bautista 6:3, 1:6, 6:3. Döntő: A. Zverev–Auger-Aliassime 6:3, 6:3.

ISZTAMBUL. – A challenger selejtezőjének 1. fordulójában: Arnaboldi–Krstin 2:6, 6:3, 7:6.