Végre Dušan Lajović is magasba emelhetett egy ATP-trófeát (Fotó: Beta)
Tenisz
Balázs Attila újabb bravúrral, a harmadik helyen kiemelt szerbiai teniszezőt, Györe Lászlót két szettben legyőzve bejutott a döntőbe az 524 ezer euró összdíjazású umagi salakpályás férfi tenisztornán.
Györe Lászlónak, úgy tűnik, csak maratoni mérkőzések árán adatik meg, hogy eredményt könyveljen el az aktuális megmérettetéseken.
Minden kétséget kizáróan az umagi torna kezdete a magyar Balázs Attila jegyében telt, aki előbb sikeresen vette a selejtező két akadályát, majd a táblán is két bravúros győzelmet aratott. Egy kivételesen izgalmas csatában aratott győzelemmel csatlakozott hozzá Györe László, így az isztriai magyar napok eredménye, hogy mindketten negyeddöntősök, és az is lehetséges, hogy az elődöntőben egymással mérkőznek.
Györe László legyőzte Paolo Lorenzit, és ezzel bejutott az umagi tenisztorna negyeddöntőjébe. A 2 óra 44 percig tartó maratoni mérkőzésen Györe 6:3, 3:6, 6:4 arányban nyert az olasz ellen.
A 38 éves és a ranglistán 114. olasz Paolo Lorenzi lesz ma az isztriai Umag város 250-es tornájának 2.

