A japán Oszaka Naomi nyerte meg a női egyes küzdelmeit a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon, mivel a szombati döntőben két sima szettben legyőzte az amerikai Jennifer Bradyt.
Tenisz
A hatodik helyen kiemelt Barbora Krejcikova, Rajeev Ram cseh, amerikai duó nyerte a vegyes párosok döntőjét az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, szombaton Melbourne-ben.
A negyedik kiemelt Danyiil Medvegyev lesz a címvédő és világelső Novak Đokovic ellenfele az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi döntőjében, miután pénteken három játszmában legyőzte az ötödikként rangsorolt Sztefanosz Cicipaszt.
Novak Đoković három szettben, 6:3, 6:4, 6:2 arányban győzött az orosz Karacev ellen az Australian Open elődöntőjében, ezzel a férfi mezőnyben elsőként bejutott a Grand Slam-torna fináléjába.
A nőknél a harmadik helyen kiemelt japán Oszaka Naomi és a 22. helyen rangsorolt amerikai Jennifer Brady jutott be a döntőbe az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.
A görög Sztefanosz Cicipasz kétszettes hátrányból felállva, több, mint négyórányi játék után 3:6, 2:6, 7:6, 6:4, 7:5-re legyőzte Rafael Nadalt az Australian Open negyeddöntőjében.

