Két szerbiai teniszező lépett pályára egyéniben a Roland Garros keddi játéknapján, a világelső Novak Đoković három játszmában legyőzte a finn Jarkko Nieminent, a 25. kiemelt Jelena Janković ellenben a játéknap egyik negatív meglepetését szolgáltatva kikapott a bolgár Szeszil Karatancsevától.
Tenisz
Az egyetlen magyar, valamint két szerbiai teniszező számára is az első forduló után ért véget a Roland Garros, hiszen Babos Tímea a német Angelique Kerbertől kapott ki, Aleksandra Krunićot a kazah Julija Putinceva győzte le, Filip Krajinović a belga David Goffin ellen veszített.
Vasárnap a Roland Garros 1. fordulójában három szerbiai teniszező lépett pályára, és mindannyian három játszmában harcolták ki a továbbjutást.
Roger Federer magabiztosan, három játszmában, 6:3, 6:3, 6:4-re győzött a francia nyílt teniszbajnokság első fordulójában vasárnap.
Pénteken kisorsolták a Roland Garros főtáblájának párosításait, vasárnap pedig az 1. fordulóval a küzdelmek is megkezdődnek a férfi- és a női mezőnyben egyaránt.
Egyetlen szerbiai teniszező vészelte át a csütörtököt a rangosabb tenisztornákon, hiszen Jelena Janković feladni kényszerült negyeddöntős összecsapását Strasbourgban, Dušan Lajović pedig nagy csatában alulmaradt Nizzában, ellenben Peđa Krstin folytatta menetelését Törökországban.

