Ha a döntő két résztvevőjének kilétéről egy pártatlan és a logikán alapuló szavazással döntöttek volna, vasárnap Melbourne-ben Novak Đoković és Roger Federer játszana a serlegért. Mivel azonban a sorsolás nem tette lehetővé az álomdöntőt, és Novak meg Roger már csütörtökön megmérkőztek, nem marad más hátra, mint hogy az Australian Open serlegéért a Melbourne-ben már El Clásicóvá vált Đoković–Murray meccset rendezzék meg.
Tenisz
Novak Đoković idei 11. meccsét is megnyerte.
A világelső és címvédő Novak Đoković négy szettben legyőzte Roger Federert, ezzel bejutott a döntőbe a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon.
Valkusz Máté ugyan kiesett az ifik nyolcaddöntőjében, mégis lesz magyar az Australian Open záróküzdelmeiben. A 24 éves ausztráliai születésű brit Johanna Konta ugyanis magyar lány.
Novak Đoković tegnap három játszmában győzte le a japán Kej Nisikorit, és hatodszor jutott elődöntőbe az Australian Openen. Az előző öt esetben Đoković rendre elnyerte a serleget, ami az idei torna hajrájában nem sok jót ígér a leendő riválisoknak.
A torna elején kirobbantott fogadási botrány az Australian Openen egyre inkább Đoković-ellenes őrületbe csap át. Az egészért részben Novak is hibás, hisz előbb ok nélkül emlegette, hogy 2007-ben pénzt kínáltak neki egy végül nem is játszott szentpétervári meccs leadása ellenében, majd 100 önhibát vétett a Simon elleni meccsen.

