Ha nincs Novak Đoković tegnapi győzelme, a szerbiai teniszezők 2016-os rajtja katasztrofálisan rossz lett volna. Miki Janković vasárnapi bangkoki veresége után ugyanis Györe László Happy Valley-ben, Jelena Janković Brisbane-ben és Bojana Jovanovski Sencsenben szintén kikapott.
Tenisz
Az első szerbiai teniszező, aki az új idényben pályára lépett, Miki Janković volt, aki a bangkoki challenger selejtezőjében indult, és a rajton a dél-koreai Kimtől 7:6, 2:0-s vezetés után kapott ki. Első magyarként Babos Tímea játszott volna az orosz Jevgenyija Rogyinával a kínai Sencsenben, de az 1.
Az európai hírügynökségek a lengyel PAP szervezésében 58. alkalommal választották meg a földrész legjobb sportolóit.
Noha egy héttel korábban még derűlátó hangon 2016-os visszatéréséről nyilatkozott, közvetlenül karácsony előtt Robin Söderling bejelentette, hogy hivatalosan is véget vet teniszező-pályafutásának. A svéd klasszis 2011-ben betegedett meg mononukleózisban, és azóta egyetlen meccset sem játszott.
Mint ahogyan azt várni is lehetett, a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) Serena Williamset és Novak Đokovićot hirdette ki a sportág 2015-ös világbajnokának. Az amerikai lány hatodszor, Novak pedig ötödízben nyerte el a címet.
Mivel a teniszt három különböző talajon, valamint szabadtéren és fedett pályán is játsszák, roppant fontos, hogy a játékosok minél gyorsabban alkalmazkodjanak az új körülményekhez, hisz a 62 tornából álló ATP-sorozatban többször is váltani kell. A 2015-ös eredmények azt sugallják, hogy e tekintetben Novak Đokovićnak volt a legkevesebb gondja, hisz csak salakon nem szerezte meg az első helyet, de Andy Murray mögött ott is előkelő második.

