2024. április 29., hétfő

Bajnokavatás Leverkusenben

Vasárnap este a Leverkusen saját közönsége előtt kiütéses vereséget mért a Werderre, de a gyógyszergyáriak számára ennél sokkal fontosabb, hogy megszerezték történetük első bajnoki címét.

A Leverkusen az első félidőben büntetőből szerezte meg a vezetést, majd a második játékrész közepén Granit Xhaka és Florian Wirtz bombaerős lövésekkel döntötték el a találkozót. A hajrában Wirtz még két alkalommal betalált. A negyedik gól után a pályára beözönlő szurkolókat nagy nehezen még vissza lehetett szorítani a lelátókra, az ötödik találatot követően viszont már nem, s a játékvezető jobbnak látta idő előtt elfújni a mérkőzést.

Olaszországban az Inter kétszer is megszerezte a vezetést, mégsem tudta legyőzni a Cagliarit. Az Udinese–Roma találkozó a 73. percben 1:1-es állásnál Evan Ndickának, a vendégek játékosának rosszulléte miatt félbeszakadt. Az orvosi diagnózis szerint a hátvéd szívinfarktust kapott, és kórházba szállították.

Angol bajnokság, 33. forduló: Arsenal–Aston Villa 0:2. Az élmezőny: Manchester City 73, Arsenal és Liverpool 71, Aston Villa 63 pont stb. Spanyol bajnokság, 31. forduló: Athletic Bilbao–Villarreal 1:1, Real Sociedad–Almería 2:2. Az élmezőny: Real Madrid 78, Barcelona 70, Girona 65, Atlético Madrid 61 pont stb. Német bajnokság, 29. forduló: Leverkusen–Werder 5:0. Az élmezőny: Leverkusen 79 (már bajnok), Bayern és Stuttgart 63, Leipzig és Dortmund 56 pont stb. Olasz bajnokság, 32. forduló: Udinese–Roma 1:1-es állásnál félbeszakadt, Inter–Cagliari 2:2. Az élmezőny: Inter 83, Milan 69, Juventus 63 pont stb. Francia bajnokság, 29. forduló: Lyon–Brest 4:3. Az élmezőny: PSG 63, Brest 53, Monaco 52 pont stb. NB I., 29. forduló: Mezőkövesd–Puskás Akadémia 0:4. Az élmezőny: Ferencváros 64, Paks 50, Fehérvár 49. Puskás Akadémia 43 pont stb.

Nyitókép: A leverkuseni szurkolók nem véletlenül ünnepelték Xavi Alonso edzőt (Fotó: Beta/AP)