2024. május 9., csütörtök

Az Ördögök kiállták a Farkasok próbáját

Az Arsenalhoz és a Manchester Cityhez hasonlóan a Manchester United is három ponttal kezdte meg a Premier League új idényét, igaz, nem épp a legkönnyebb módon zsebelte be a diadalt Erik ten Hag gárdája. Az Old Traffordban a Wolverhampton szívós ellenfélnek bizonyult, amely egészen sokáig megőrizte üresen a kapuját, sőt, a második félidőtől kevesebb labdatartása ellenére egyre többször tette próbára a hazai Onana kapust. A mérkőzés fordulata aztán a 76. percben érkezett el, amikor a Vörös ördögök végre megtörték a Farkasok ellenállását: a jobb szélről Wan-Bissaka tört a tizenhatosba, de ahelyett, hogy a kapura célzott volna, ugrás közben középre passzolt, ahol a hosszú oldalon Varane emelkedett, a francia pedig védőjét megelőzve a José Sa által félig-meddig üresen hagyott kapuba bólintott. A hátralévő időben a Wolves nagy nyomást helyezett a házigazda portájára, a bírói ráadásban még VAR-vizsgálat is zajlott egy esetleges vendégbüntetőt illetően, de a jég nem tört meg, győzött a United.

Varane a hosszú kapufánál emelkedett a győztes fejesre (Fotó: Reuters)

Angol bajnokság, 1. forduló: Manchester United–Wolverhampton 1:0. Spanyol bajnokság, 1. forduló: Cádiz–Alavés 1:0, Atlético Madrid–Granada 3:1.

Nyitókép: Varane a hosszú kapufánál emelkedett a győztes fejesre (Fotó: Reuters)