2024. május 8., szerda
KÜLFÖLDI LABDARÚGÁS

Ismét besült az ágyú

A Brentford ellen is pontokat hagyott a pályán az Arsenal – Végre újra nyert a Milan – Elverték Neymarékat Monacóban

Sokat tesz azért a Premier League-et vezető Arsenal, hogy esélyt adjon üldözőinek. Az Ágyúsok az Everton otthonában elszenvedett vereség után a Brentfordot fogadták, és miután Trossard góljával a második félidő derekán megszerezték a vezetést (66.), hamarosan egyenlített a vendéggárda Toney fejesével (74.), ami később a végeredmény is maradt.

Angol bajnokság, 23. forduló: West Ham–Chelsea 1:1, Arsenal–Brentford 1:1, Crystal Palace–Brighton 1:1, Fulham–Nottingham 2:0, Leicester–Tottenham 4:1, Southampton–Wolverhampton 1:2, Bournemouth–Newcastle 1:1, Leeds–Manchester United 0:2.

15

A következő fordulóban (február 18–19.): Aston Villa–Arsenal, Brentford–Crystal Palace, Brighton–Fulham, Chelsea–Southampton, Everton–Leeds, Nottingham–Manchester City, Wolverhampton–Bournemouth, Newcastle–Liverpool, Manchester United–Leicester, Tottenham–West Ham.

Sakáék a Brentford ellen értékes pontokat veszítettek el (Fotó: Beta/AP)

Berlini fordítás

Nagy a tolongás a Bundesliga élén. Legutóbb a Szoboszlai Dominikkel a kezdőben felálló Leipzig a közvetlen rivális Uniontól kapott ki, annak ellenére, hogy egy félidő után a lipcseiek vezettek (Henrichs, 24.). A berliniek azonban Haberer révén egalizáltak (61.), a Simakan kezezése miatt befújt büntetővel pedig Knoche fordított (72.). Említést érdemel, hogy Dárdai Márton, Dárdai Pál középső fia gólt szerzett a Hertha ’gladbachi Borussia elleni sikerén.

Német bajnokság, 20. forduló: Schalke–Wolfsburg 0:0, Bayern–Bochum 3:0, Freiburg–Stuttgart 2:1, Hoffenheim–Leverkusen 1:3, Mainz–Augsburg 3:1, Werder–Borussia (D) 0:2, Leipzig–Union 1:2, Hertha–Borussia (M) 4:1.

12

A következő fordulóban (február 17–19.): Augsburg–Hoffenheim, Borussia (M)–Bayern, Bochum–Freiburg, Stuttgart–Köln, Wolfsburg–Leipzig, Frankfurt–Werder, Union–Schalke, Borussia (D)–Hertha, Leverkusen–Mainz.

Kimászott a gödörből a Milan

A hétvégét megelőzően minden tornát beszámítva hét, a bajnokságot tekintve öt meccs óta volt nyeretlen az utóbbi három Serie A-s meccsét elbukó Milan. A Rossoneri a Torino ellen szakította meg borzalmas sorozatát, a győztes találat a Hernandez beadására érkező Giroud fejese (62.) volt.

Olasz bajnokság, 22. forduló: Milan–Torino 1:0, Empoli–Spezia 2:2, Lecce–Roma 1:1, Lazio–Atalanta 0:2, Udinese–Sassuolo 2:2, Bologna–Monza 0:1.

8

A következő fordulóban (február 17–20.): Sassuolo–Napoli, Sampdoria–Bologna, Monza–Milan, Inter–Udinese, Atalanta–Lecce, Fiorentina–Empoli, Salernitana–Lazio, Spezia–Juventus, Roma–Verona, Torino–Cremonese.

Életre kelt a Sevilla

Utóbbi négy meccséből hármat megnyert (csak a Barcelonától kapott ki) a Sevilla, amely a jó sorozatnak köszönhetően a kiesőzónából a középmezőnybe kapaszkodott. A Mallorca elleni diadalon en-Nesziri és Gil volt eredményes az első félidőben.

Spanyol bajnokság, 21. forduló: Cádiz–Girona 2:0, Almería–Betis 2:3, Sevilla–Mallorca 2:0, Valencia–Athletic Bilbao 1:2, Getafe–Rayo Vallecano 1:1, Celta Vigo–Atlético Madrid 0:1.

9

A következő fordulóban (február 17–20.): Girona–Almería, Real Sociedad–Celta Vigo, Betis–Valladolid, Mallorca–Villarreal, Osasuna–Real Madrid, Elche–Espanyol, Rayo Vallecano–Sevilla, Atlético Madrid–Athletic Bilbao, Barcelona–Cádiz, Getafe–Valencia.

Monacóban verték a PSG-t

Beigazolódott, hogy a francia éllovas a sérült Messi és Mbappé hiányában kemény meccsre számíthatott Monacóban. A hercegségben repülőrajtot vett a házigazda, amely Golovin és Ben Yedder góljával már 18 perc után kettővel vezetett. Zaire-Emery szépítésére (39.) Ben Yedder még a pihenő előtt válaszolt (45+1.), és az eredmény a teljes második félidőben változatlan maradt.

Ben Yedder második gólja megpecsételte a PSG sorsát (Fotó: Beta/AP)

Francia bajnokság, 23. forduló: Nice–Ajaccio 3:0, Monaco–PSG 3:1, Clermont–Marseille 0:2, Toulouse–Rennes 3:1, Angers–Auxerre 1:1, Lille–Strasbourg 2:0, Montpellier–Brest 3:0, Reims–Troyes 4:0.