2024. május 9., csütörtök

Stílusos fordítás Los Angelesben

A tengerentúli liga meccsein egyáltalán nem ritka esemény, hogy a csapatok akár egy-két perc alatt tízpontos rohanást teljesítenek bekapott kosár nélkül, és olyan gyors felzárkózást vagy fordítást mutatnak be, amire máshol, például az Euroligában sokkal kevesebb példa van. Néhány hete a Dallas futott történelmi utolsó negyedes 30:0-t az Oklahoma ellen, ám végül elvesztette a mérkőzést, a Clippers viszont vasárnap éjszaka képes volt megkoronázni egy ilyen tarolást.

Los Angelesben a keleti főcsoport playinzónája határán táncoló, ingadozó játékú Brooklyn volt a vendég, amely minden várakozást felülmúlva, 16:0-s villámrajtjának köszönhetően végig vezetett a nyugati bajnokesélyes parkettjén. Öt és fél perccel az órán a találkozó legeredményesebbje, Mikal Bridges (26) tett fel egy kétpontost, közelebb hozva (103:114) a Nets meglepetéssikerét, innen viszont hatalmas fordulatot vett a meccs forgatókönyve: a James Harden irányította Clippers-támadás, főleg Kawhi Leonard futószalagon szállította a tökéletes befejezéseket, miközben védelemben a házigazda falat húzott gyűrűje fölé. Az említett részeredményt követően a Los Angeles-iek 22:0-val zárták a találkozót, amivel utóbbi 12 meccsükön tizedik sikerüket könyvelték el. Harden 24 ponttal és 10 assziszttal, Russell Westbrook 23-mal, Leonard 21-gyel zárt.

Nikola Jokić-showról szólt a Denver washingtoni szereplése, a zombori 42 pontos szezoncsúcsa mellett 12 lepattanót és 8 gólpasszt írt be, a Nuggets pedig megerősítette szoros harmadik helyét nyugaton.

NBA, alapszakasz: LA Clippers–Brooklyn 125:114, Orlando–Miami 105:87, Washington–Denver 104:113, Houston–Boston 107:116, Phoenix–Indiana 117:110, LA Lakers–Portland 134:110. ABA-liga, 17. forduló: Crvena zvezda–FMP 87:54. Az élcsoport: Crvena zvezda 32, Budućnost és Olimpija 29, Partizan (–1) 28, Igokea 27 pont stb.

Nyitókép: Harden és Leonard, a Clippers-fordítás két kulcsembere (Fotó: Beta/AP)