2024. április 30., kedd
KÉZILABDA

Magabiztos Vardar

A SEHA-liga hatodik fordulójában a szabadkai együttes az utolsó kilenc percig teljesen egyenrangú ellenfele volt a négy állandó játékosa (Sterbik, Karačić, Dibirov, Toskić) nélkül pályára lépő macedón sztárcsapatnak, a Vardarnak, de végül 36:27 arányú vereséget szenvedett. Az első játékrész közepén a Vardar öt góllal elhúzott, de a Spartacus zsinórban hat gólt lőtt, és ezzel 11:11-re kiegyenlítette az állást. Vezetni azonban nem sikerült, így a félidőre háromgólos vendégelőnnyel vonulhattak a csapatok. A második játékrész elején Đekić és Čupić góljaival a Spartacus emberhátrányban egy gólra csökkentette a hátrányát, és nem szabad megfeledkeznünk a csereként beállt Radulovićról sem, aki kiválóan látta el feladatát. Nagy esélyük volt a kék-fehéreknek az egyenlítésre a 45. percben, amikor emberelőnyben két támadást is vezethettek, ehelyett azonban Marsenić talált be a szabadkai kapuba, két gólra növelve csapata előnyét. Az utolsó tíz percben az egyenlítésre való törekvésben a Spartacus növelte a tempót a támadásban, ami több hibához, eladott labdához vezetett, ezt pedig a rutinos szkopjei csapat kihasználta, és fokozatosan elhúzott. A játék képe alapján a kilencgólos vereség soknak tűnik, hiszen a szabadkai együttes az utolsó kilenc percig egyenrangú ellenfele volt Európa egyik legjobb, igaz, ezúttal tartalékosan pályára lépő csapatának. A Spartacus legközelebb október 22-én szerepel a SEHA-ligában, akkor a szintén macedón Maks Strumica érkezik Szabadkára.  T.