2024. április 30., kedd
XIII. NŐI KÉZILABDA-EB

Montenegró eldöntötte Szerbia sorsát

Nem tudta kihasználni kezdeti előnyét a szerb női kézilabda-válogatott a franciaországi Európa-bajnokság középdöntőjének 4. fordulójában, Montenegró együttese többgólos hátrányból fordítva végül 28:27-re legyőzte Ljubomir Obradović gárdáját, amely így már biztos nem jut be az elődöntőbe.

A szerbek rendkívül hullámzó teljesítményt nyújtottak a mérkőzésen, rosszul kezdtek, de az első félidő derekára magukra találtak, átvették az irányítást, és egy 5:0-s sorozattal négy góllal elléptek. A 19. percben egy sajnálatos térdsérülést követően első számú kapusuk nélkül maradtak, Katarina Tomašević nem tudott visszatérni a pályára.

A találkozó kulcsmomentuma egyértelműen a második félidő eleje volt, Lekićék a négygólos vezetésért is támadhattak, ám rendre ziccereket hibáztak, míg a montenegróiak emberhátrányban is betaláltak. Nyolc perccel a vége előtt a rivális átvette az irányítást, és fordított is, a szerbek innen már futottak az eredmény után, többször egyenlítettek ugyan, de a kezdeményezést és a vezetést már nem tudták magukhoz ragadni, Montenegró mindig előttük járt egy lépéssel. A lefújást megelőző utolsó támadásnál Lekićék még egyenlíthettek volna, ám az egész mérkőzésre jellemző rossz passz ezúttal is közbeszólt, Jelena Lavko eladta a labdát, így a meccs eldőlt.

Szerbia utolsó, tét nélküli meccsén ma Franciaország ellen lép pályára (21 óra, RTS 2).

A forduló másik mérkőzésén Oroszország Dánia ellen is parádézott, így Trefilov mester tanítványai már bejutottak az elődöntőbe.

I. középdöntős csoport, 4. forduló: Dánia–Oroszország 21:32, Szerbia–Montenegró 27:28.