2024. május 17., péntek

Nemes Máté befejezte olimpiai szereplését

Nemes Máté zentai birkózó a 2018-as világbajnok Frank Stäblerrel lépett szőnyegre a tokiói olimpián a 67 kilogrammos súlycsoport első fordulójában, de pontozással, 4:1-re kikapott a német versenyzőtől. Stäbler később vereséget szenvedett a negyeddöntőben, így Nemes nem jutott a vigaszágra és befejezte olimpiai szereplését.

Csalódást keltett Ivana Španović az atlétikai versenyen a női távolugrás döntőjében. A nagybecskereki születésű sportoló 6,91 métert ugrott, ami a negyedik helyre volt elegendő. Győzött a német Malaika Mihambo, aki kerek 7 méteres eredménnyel végzett az első helyen. Španović a döntő után azt mondta, elszalasztotta az alkalmat, hogy olimpiai bajnok legyen, mivel távolugrásban ritkán fordul elő, hogy 7 méterrel első helyen lehet végezni az olimpián.