2024. május 20., hétfő
LABDARÚGÁS

Komédia és magabiztos spanyolok

Szombaton közép-európai idő szerint délelőtt a negyeddöntőkkel folytatódott a férfi labdarúgótorna az olimpián. A legjobb nyolc csapat pályára lépése és a négy meccs összesen 17 gólt hozott, igaz, ebbe a statisztikába egy kilencgólos thriller és egy gól nélküli döntetlen is beletartozik. A címben is utaltunk arra, hogy valódi színpadi előadást láthatott a közönség a spanyolok meccsén. A La Roja ellenfele Elefántcsontpart volt, az afrikai együttes pedig nem csak nézelődni jött az összecsapásra, hiszen már a tizedik percben megszerezte a vezetést. Az egyenlítés az európai gárdának egy vicces szituációból jött össze: az elefántcsontpartiak védője mellel akarta hazaadni a labdát, de ez a mozdulat elég gyenge lett, így Dani Olmo még a hálóőr előtt elérte a játékszert. Az első játékrészben Oyarzabal lőtt még egy gólt, de azt a VAR érvénytelenítette. A hajrában úgy tűnt, az afrikaiak meglepik a spanyolokat a 91. minutumban szerzett góllal, de az épp csereként beálló Mir a 93.-ban egalizált is. A kétszer tizenöt perces hosszabbításban az európai csapat már jóval összeszedettebben futballozott, Mir pedig mesterhármast jegyzett. Spanyolország a végén 5:2-vel diadalmaskodott. A házigazda japánok még ennél is tovább húzták az Új-Zéland elleni derbit, mert a gól nélküli rendes játékidő után a hosszabbításban sem esett találat. A továbbjutást a tizenegyespárbaj döntötte el: a házigazdák 4:2-re nyertek. A brazilok már az első félidőben biztosították győzelmüket Egyiptom ellen. Richarlison gólpasszából Cunha volt eredményes. A legtöbb gólt a mexikóiak és a dél-koreaiak összecsapása hozta. A közép-amerikai válogatott az első félidőben 3:1-es előnyre tett szert, majd a folytatásban az ázsiaiak ijesztettek rá Ochoáékra. 3:2 után Mexikó begyújtotta a rakétákat: az eredményjelzőn 6:2 is állt, a végeredmény pedig 6:3 lett.

Az olimpiai labdarúgás ma délelőtt a női elődöntőkkel folytatódik, a férfiak holnap lépnek pályára.