2024. május 3., péntek
VÍZILABDA

Címet védett a Sabadell

A női Bajnokok Ligája a Sabadell győzelmével zárult, a spanyol együttes a hetedik trófeáját gyűjtötte be a sorozatban, miután a fináléban könnyedén verte meg az Olimpiakoszt. A Keszthelyi Ritát is felvonultató Mataro csak a negyedik lett.

A hétvégén lezárult a Szuperliga középszakasza, a bajnokság a rájátszással folytatódik. Az elődöntőben az első helyezett a negyedikkel, a második pedig a harmadikkal csatázik. A párharcok az egyik fél második győzelméig tartanak. A női I. ligában a Zenta kétgólos vereséget szenvedett a Partizan vendégeként, így hazai pályán legalább hárommal vernie kell a belgrádiakat, hogy harcolhassanak az ötödik helyért.
Női BL, elődöntő: Sant Andreau–Sabadell 9:14, Olimpiakosz–Mataro 16:12. A 3. helyért: Sant Andreu–Mataro 8:7. Döntő: Sabadell–Olimpiakosz 16:10.

Szuperliga, felsőház, 10. forduló: Novi Beograd–Crvena zvezda 9:7, Vukovi–Šabac 12:15, Partizan–Radnički 11:13. A végeredmény: Novi Beograd 30, 2. Crvena zvezda 20, 3. Radnički 19, 4. Šabac 14, 5. Partizan 4, 6. Vukovi 3 pont. A 9. helyért, visszavágó: Nais–Vojvodina 15:17 (a végeredmény: 0:2). A 11. helyért: Stari Grad–Taš 14:11 (2:0). I. női liga, 1. mérkőzések, elődöntő: Palilula–Vojvodina 5:18, Taš 2000–Crvena zvezda 8:29. Alsóházi rájátszás: Singidunum–Spartacus 8:22, Partizan–Zenta 14:12.

Magyar bajnokság, férfiak, felsőház, 7. forduló: FTC–Kaposvár 16:7, BVSC–Honvéd 13:13, Szolnok–Vasas 9:12, OSC–Szeged 12:8. Az élcsoport: FTC 42, Vasas és BVSC 28, OSC 22 pont. Alsóházi rájátszás, 1. forduló: UVSE–Miskolc 7:9, Szentes–Eger 11:15, Pécs–KSI 8:7. Nők, 18. forduló: FTC–BVSC 16:9, Szeged–Dunaújváros 5:12, Szentes–Győr 13:11, III. Kerület–Tatabánya 15:7, UVSE–Eger 18:6. Az élcsoport: UVSE 51, FTC 48, Dunaújváros 39, Eger 36 pont stb.