2024. május 12., vasárnap
VIZES VB – DOHA

A szerb válogatott ott lesz Párizsban!

A szerb férfivízilabda-válogatott legyőzte az Egyesült Államokat a Dohában zajló világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, így százszázalékos teljesítménnyel jutott be a negyeddöntőbe, ám ami ennél is fontosabb, Uroš Stevanović együttese a győzelemmel egyúttal olimpiai kvótát is szerzett, és címvédőként ott lesz Párizsban!

Szerb szempontból rosszul indult az összecsapás, Jakšićék a harmadik negyed közepéig futottak az eredmény után, nem tudták hatástalanítani az amerikai támadásokat. A fordulópontot Ben Hallock kiállítása jelentette, az amerikai center durva szabálytalanságát követően a szerbek büntetőhöz jutottak, majd négy percig előnyben játszottak. Mandićék nem szalasztották el a lehetőséget, a Ferencváros kiválósága a magabiztosan értékesített büntetővel előbb egyenlített, majd vezérletével a gárda végérvényesen a maga javára fordította a találkozót.

A magyarok a várakozásoknak megfelelően könnyen jutottak túl a kazahokon, és zártak a D jelű négyes élén. A 27 gólos sikert hozó találkozón Varga Dénes is játszott, a klasszis akklimatizációja egyelőre jól halad, a folytatásban várhatóan minden összecsapáson bevethető lesz. A negyeddöntőt kedden rendezik, a szerbek a horvát–brazil/kínai, a magyarok pedig az ausztrál–francia összecsapás győztesével találkoznak.

A női torna ma a nyolcaddöntővel folytatódik, a csoportelsőként egyenes ágon negyeddöntős magyarok pihennek. A Mihók Attila és Cseh Sándor vezette gárda a holland–kínai párharc továbbjutójával találkozik hétfőn a legjobb nyolc között.

Vasárnap az úszóverseny is kezdetét veszi, Szabó Szebasztián kedvenc számában, 50 méter pillangón már rögtön a nyitónapon bemutatkozhat. Mellette Késely Ajna, Pádár Nikolett, Sebestyén Dalma és Rasovszky Kristóf, valamint Velimir Stjepanović és Đurđe Matić is megkezdi szereplését Dohában.

Eredmények, műugrás, férfi szinkrontoronyugrás: 1. Lien Csün-csie, Jang Hao (Kína) 470,76, 2. Thomas Daley, Noah Williams (Nagy-Britannia) 422,37, 3. Kiril Boljuh, Olekszij Szereda (Ukrajna) 406,47 pont stb.
Szinkronúszás, csapat, szabadprogram: 1. Kína 339,7604, 2. Japán 315,2229, 3. Egyesült Államok 304,9021 pont.

Vízilabda, férfiak, 3. (utolsó) forduló, A csoport: Ausztrália–Spanyolország 9:15, Dél-Afrika–Horvátország 6:29. A végeredmény: 1. Spanyolország 9, 2. Horvátország 6, 3. Ausztrália 3, 4. Dél-Afrika 0 pont. C csoport: Montenegró–Japán 13:11, Szerbia–Egyesült Államok 14:12. A végeredmény: 1. Szerbia 9, 2. Montenegró 5, 3. Egyesült Államok 4, 4. Japán 0 pont. D csoport: Kazahsztán–Magyarország 1:28, Románia–Olaszország 10:16. A végeredmény: 1. Magyarország 8, 2. Olaszország 7, 3. Románia 3, 4. Kazahsztán 0 pont. Nők, 3. (utolsó) forduló, A csoport: Hollandia–Brazília 27:5, Egyesült Államok–Kazahsztán 32:3. A végeredmény: 1. Egyesült Államok 9, 2. Hollandia 6, 3. Kazahsztán 2, 3. Brazília 1 pont. B csoport: Spanyolország–Franciaország 14:7, Görögország–Kína 22:9. A végeredmény: 1 Spanyolország 9, 2. Görögország 6, 3. Kína 2, 4. Franciaország 1 pont.

Nyitókép: Képernyőfelvétel