2024. május 9., csütörtök
ATLÉTIKA – U20-AS EB

Adriana nagy fölénnyel nyert

A prognózisokkal összhangban Világos Adriana megnyerte a Jeruzsálemben befejeződött U20-as Európa-bajnokság gerelyversenyét, és immár kétszeres kontinensbajnoknak mondhatja magát. A kishegyesi lány a döntőben a negyedik kísérletben hajított a legnagyobbat, a sportszer 58,38 méterre szállt, és ez csaknem három méterrel volt jobb a horvát Veronika Šokota kísérleténél (55,41, a harmadik helyen pedig a magyar Kövér Fanni végzett 53,09 méterrel.

A magyarok közül a csütörtök esti műsorban még Kovács Soma remekelt, aki 300 m akadályon ért be harmadikként (8:47,50), a számot a spanyol Sergio del Barrio nyerte meg. Az éremlista élén végül nagy fölénnyel Németország végzett 23 medállal (8 arany, 8 ezüst, 7 bronz), Svédország (5-2-0) és Csehország (3-1-4) előtt, Szerbia a 10. (2-1-1), Magyarország pedig a 16. helyen zárt (1-1-5).

Nyitókép: A gerelyhajítás mezőnyében három szomszédos ország, Szerbia, Horvátország és Magyarország végzett dobogós helyen (Fotó: Europian Athletics)