2024. május 20., hétfő
ATLÉTIKA

Asher-Smith magabiztosan, Bibić szerencsével

35 ország több mint 150 atlétája vett részt a 8. belgrádi fedett pályás atlétikaversenyen, melynek szerdán a Banjica városrészben elhelyezkedő csarnok adott otthont. A rendezvény legnagyobb sztárja, a britek világ- és Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes futója, Dina Asher-Smith ezúttal 60 méteren bizonyította klasszisát, meggyőző fölénnyel utasította maga mögé a többieket. A hazaiak közül Elzan Bibić (1500 m), Milica Gardašević (távolugrás) és Teodroa Simović (3000 m) szerepelt a legjobban, mindhárman aranyérmesek lettek. Igaz, Bibićnek némi szerencse is kellett, hiszen az utolsó körig vezető David Nikolli elszámolta magát, és előbb megállt, amit a szerb futó ügyesen kihasznált. A magyarországi versenyzők közül a gátfutó Kerekes Gréta, míg a romániai magyarok közül Miklós Andrea (400 m) végzett az első helyen.

Dina Asher-Smith ezúttal elmaradt idén januárban futott, 7,04-es egyéni legjobbjától, győzelme azonban így sem volt kérdéses

Győztesek, férfiak, 60 m: Ryuichiro Sakai (japán) 6,62 mp. 400 m: Lovro Mesec Košir (szlovén) 47,17 mp. 1500 m: Elzan Bibić (szerb) 3:39, 16 p. 60 m gát: Yaqoub Al-Youha (kuvaiti) 7,72 mp. Rúdugrás: Urho Kujanpää (finn) 5,45 m. Távolugrás: Božidar Sarâboyukov (bolgár) 7,82 m. Súlylökés: Leonardo Fabbri (olasz) 21,53. Nők, 60 m: Dina Asher-Smith (brit) 7,13 mp. 400 m: Miklós Andrea (romániai) 53,16 mp. 800 m: Rachel Pellaud (svájci) 2:03,12 p. 3000 m: Teodora Simović 9:28,54 p. 60 m gát: Kerekes Gréta (magyar) 8,07 mp. Magasugrás: Urté Baikštyté (litván) 1,83 m. Távolugrás: Milica Gardašević (szerb) 6,69 m. Hármasugrás: Eva Pepelna (szlovén) 13,33 m.

Világcsúcs 3000 méteren

Lamecha Girma fedett pályás világcsúccsal nyert a 3000 métert a liévini viadalon. Az etióp 7:23,81 perccel bizonyult a legjobbnak, ezzel Daniel Komen több mint 25 éves rekordját adta át a múltnak: a kenyai futó 7:24,90 perccel ért célba 1998. február 6-án Budapesten.