Lemondott tisztségéről Manuel Adorni, Javier Milei argentin elnök kabinetfőnöke és egyik legközelebbi munkatársa, miután korrupciós botrányba keveredett – írja a Tanjug.
Távozása érzékenyen érintheti a kormány hitelességét, amely hivatalba lépése óta a korrupció felszámolását ígéri. A Deutsche Welle beszámolója szerint Adorni a közösségi médiában közzétett, Milei elnöknek címzett nyílt levélben jelentette be döntését. Bejegyzésében úgy fogalmazott, 2023. december 10. óta először cselekszik az Elnök kívánságával ellentétesen – utalva arra a napra, amikor Milei átvette az államfői tisztséget.
A leköszönő kabinetfőnök megköszönte az elnök bizalmát és támogatását, valamint arról írt, hogy ő és családja egy igazságtalan, fájdalmas és kimerítő időszakon ment keresztül. Adorni a vizsgálatok szerint olyan fényűző életvitelt folytatott – többek között luxusutazásokkal és értékes ingatlanok vásárlásával –, amelynek költségei jóval meghaladták hivatalosan bevallott jövedelmét.
Hetekig tagadta, hogy bűncselekményt követett volna el, ám két hete, az egyre erősödő közvéleményi nyomás hatására elismerte, hogy 500 ezer amerikai dollárnyi megtakarítást eltitkolt az adóhatóság elől. Továbbra is visszautasítja a jogellenes gazdagodás vádját, azt állítva, hogy a pénz még közéleti szerepvállalása előtti megtakarításaiból és befektetéseiből származik.
Adorni 2023-ban, Milei elnökjelölti kampányának szóvivőjeként vált az antikorrupciós program egyik legismertebb arcává. Az argentin nyomozó hatóságok jelenleg azt vizsgálják, történt-e jogellenes meggazdagodás, amely összefüggésben állhat a túlzott költekezéssel – olyan gyakorlattal, amelyet korábban Milei és Adorni is rendszeresen a baloldali ellenzékhez kötött.
Nyitókép: Adorni 2023-ban, Milei elnökjelölti kampányának szóvivőjeként vált az antikorrupciós program egyik legismertebb arcává (Instagram/madorni)



