Lezuhant a szaúdi Aramco kőolaj- és földgázipari vállalat helikoptere, vasárnap a királyság keleti partjánál található Rász Tanura térségében nyugatra a Hormuzi-szorostól, a fedélzeten tartózkodó 14 szaúdi állampolgár életét vesztette - közölte a rijádi energiaügyi minisztérium.
A baleset oka egyelőre ismeretlen.
Az Aramco pénteken indította újra az olajszállításokat a Rász Tanura terminálon, ahol az iráni konfliktus következtében csaknem négy hónapon át szüneteltek a munkálatok.
Szaúd-Arábia, a világ legnagyobb olajexportőre is növelni kezdte szállítmányait, miután a közel-keleti termelők fokozták az olaj- és gáztermelésüket, valamint az exportjukat az Egyesült Államok és Irán közötti háború leállítására irányuló ideiglenes megállapodás megkötése előtt.
Nyitókép: A fedélzeten tartózkodó 14 szaúdi állampolgár életét vesztette (Fotó: Pexels.com)



