2025. május 17., szombat

Megnyitották a világ első 3D-s nyomtatással épített irodaépületét Dubajban

Felavatták kedden Dubajban a világ első háromdimenziós nyomtatással épített, működő irodaépületét, amely a jövő munkahelyének leginnovatívabb formáit testesíti meg.

A 250 négyzetméter alapterületű, egyszintes épületet egy hat méter széles, 36 méter hosszú és 40 méter magas nyomtató készítette el, amely automata robotkart használ. A nyomtatóban különleges összetételű cementet használtak - közölte a dubaji kormány.


    "Ez az első 3D-s nyomtatással készült épület a világon, amely nemcsak egy épület, hanem egy működő irodaház személyzettel - hangsúlyozta Mohamed el-Gergavi kabinetminiszter.
    Az íves formájú épületet 17 nap alatt húzták fel, 140 ezer dollárba került, és építtetőjének, a Dubai Future Foundation vállalatnak ad otthont átmenetileg a város központjában, a nemzetközi pénzügyi központ közelében.
    Gergavi hangoztatta, hogy becslések szerint az új technológiai 50-70 százalékkal csökkentheti az építési időt és 50-80 százalékkal a szükséges munkaerőt.
    Dubaj azt tervezi, hogy az emírségek épületeinek 25 százalékát 3D-es nyomtatással fogják elkészíteni 2030-ra - tette hozzá.

Magyar ember Magyar Szót érdemel