Csodálatos ősz várható új számítástechnikai eszközök megjelenése szempontjából, mindhárom fő processzor és grafikus kártyatervező cég részéről, akik, úgy tűnik az alkatrészek legerősebb változatait bocsátják piacra elsőként, majd jöhetnek a mind gyengébbek.
Az Inteltől várható a Z390-es lapkakészletes alaplapok megjelentetése és az első, 8 magos és 16 szálas ezernyi érintkezős processzor is megjelenik, a Core i9-9900K képezi majd az LGA1151-es kínálat csúcsát, a Z370-es lapkakészlet is képes lesz működtetésére, BIOS frissítés után.
Augusztus végétől az Nvidiától várható, hogy új, Turing architektúrás GPU-kat jelentet meg, az abszolút sebességrekorder GTX1180 augusztus végére várható. Az egy fokkal szerényebb GTX1170 pedig - amely némely teljesítménymérő alkalmazásokban 5 százalékkal is túlteszt a jelenlegi csúcstartó GTX1080Ti-n - szeptember végére várható. A kereskedelem fő áramába szánt GTX1160 pedig október végén jelenhet meg, majd követik ezeket a még szerényebb és olcsóbb, ám az előző generációsakhoz viszonyítva sokkal jobb teljesítményű grafikus kártyák.
Várhatóan szeptembertől az AMD is tele lesz újdonsággal. Egyrészt a második generációs ZEN architektúra alapján készített második generációs Ryzen processzorok piacra bocsátásakor, akárcsak az első generációsak esetében történt, hatalmas iparági változásokra lehet számítani, mert teljesítményükben és árukban sokkal kedvezőbb processzorok jelenhetnek meg, ami többek között a konkurens termékek áresését is eredményezheti, másrészt a bejelentett 16 magos és 32 szálas AMD processzortól nem akad majd erősebb Intel konkurens, az ezernyi érintkezős processzorok szegmensében. A Ryzen 2-es processzorok már a 7 nanométeres technikával készülnek, ezzel is jelentős előnyben vannak a még csak 14nm-en gyártó Inteltől, bár a 16 magos AMD processzor és a 8 magos Intel CPU csaknem azonos teljesítményre lehetnének képesek, ha nem lenne a gyártástechnológiai fölénye az AMD tervezésűeknek. Megbízhatóság és biztonság tekintetében azonban valószínűleg továbbra is megelőzhetetlen marad az Intel. Ám, érkeznek grafikus kártyák is az AMD-től, a Picasso architektúrás termékek a 12 nanométeres gyártástechnológia legjobbján készülnek, tehát az érkező-félben lévő Nvidia Turing architekturás termékek is komoly konkurenciára számíthatnak. De, az Inteltől is érkezhet erős GPU jövőre.
