2025. október 18., szombat

A munkaadók január 15-éig jelentkezhetnek a duális képzési programra

Aleksandra Milić, a Szerbiai Gazdasági Kamara duális képzési és oktatáspolitikai szolgálatának vezetője ma kijelentette, hogy január 15-éig minden olyan munkáltató, aki be szeretne kapcsolódni a duális képzési modellbe, megteheti ezt. A vállalatok jelentkezési folyamata a Szerbiai Gazdasági Kamara webportálján keresztül zajlik.

– A munkáltatók jelentkezési folyamata három egyszerű lépésből áll, és nem igényel sok időt. A dualnoobrazovanje.rs oldalon a munkáltatók hozzáférnek a duális oktatás webes portáljához, létrehozzák a vállalati profiljukat – amennyiben eddig még nem vettek részt a duális képzésben és most csatlakoznak először –, majd benyújtják a felkészültségi nyilatkozatot és az akkreditációs kérelmet. A felkészültségi nyilatkozat különösen fontos, mert ezzel a munkáltatók jelzik, hogy milyen képzési profilokra lesz szükségük a következő évben, mely helyszíneken és hány tanulóra vonatkozóan” – magyarázta Milić a Tanjug hírügynökségnek.

Hozzátette, hogy a kamara január 15. után, az vállalatok összes kérelmének felmérését követően, továbbítja az adatokat az illetékes oktatási intézményeknek, hogy ezek a munkaköri szükségletek bekerüljenek az oktatási rendszerbe. Milić hangsúlyozta, hogy a duális oktatás fontos, és hogy Szerbiában már tíz éve sikeresen működik – közli a 021 hírportál.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Illusztráció