Reagálva az elmúlt néhány nap zűrzavaros és zavarba ejtő sajtóhíreire, az október 31-én hivatalosan megszüntetett Tanjug hírügynökség menedzsmentje tegnap közölte a nyilvánossággal, hogy a Tanjug megszűnésével az alkalmazottak munkaviszonya is megszűnt. Ennek értelmében a hírügynökség igazgatója senkinek nem mondott fel, hiszen minden alkalmazott elveszítette a munkahelyét, áll a menedzsment közleményében, mint ahogyan az is, hogy az alkalmazottak végkielégítést kapnak.
Másrészről az sem titok, hogy a kormány a Tanjug megszűnését követően jogi szakemberekből álló munkacsoportot hívott össze, azzal a céllal, hogy a jogászok keressenek megoldást a hírügynökség megmentésére, azaz felélesztésére. Ezt a Tanjug igazgatója, Branka Đukić, hétfőn erősítette meg egyik sajtónyilatkozatában. Đukić a művelődési és tájékoztatási minisztériumot, illetve annak vezetőjét, Ivan Tasovacot, teszi felelőssé azért, hogy nem sikerült magánosítani a hírügynökséget. Đukić részrehajlással és a magántulajdonban lévő hírügynökségeknek való kedvezéssel vádolta meg Tasovacot.
Tegnap Aleksandar Vučić kormányfő is újfent abbéli reményének adott hangot, hogy a Tanjugot sikerül megmenteni.
– Remélem és hiszem, hogy valamilyen módon sikerül megmenteni a sikeres emberek vállalatát. Azt is hiszem, hogy a legnagyobb értéket nem a név, vagy a forma jelképezi, hanem az emberek – fogalmazott Vučić.
Aleksandar Vulin munkaügyi és szociálpolitikai miniszter is hozzászólt a témához, mondván, hogy a Tanjug ügyét a vonatkozó törvényekkel összhangban oldják meg. Az állam már el is különítette az alkalmazottak számára a végkielégítést, fűzte hozzá, mondván: a kormány természetesen azt reméli, hogy sikerül olyan beruházóra találni, akinek köszönhetően a Tanjug ismét elkezdhet működni.
