2026. január 5., hétfő

Vučić: Gazdasági értelemben Karađorđe óta nem volt jobb időszak Szerbiában

Aleksandar Vučić ma kijelentette, hogy gazdasági szempontból Szerbiában a mostaninál nem volt jobb időszak Karađorđetől napjainkig. Értékelése szerint ma az országban „minden a 90-es és a 2000-es évekkel ellentétesen” működik, miközben az igazi diktatúra 2000 és 2012 között létezett.

– Szerbia történetének legjobb korszakát éljük. Vannak ma is szegények? Vannak. Elég jó-e minden? Nem. De az elmúlt 14 évben nem volt háború, az emberek békében élnek, és tudnak a jövőre tervezni. Akár tetszik valakinek, akár nem, gazdaságilag Karađorđe óta nem volt jobb időszak. A tények és a számok ezt mutatják, fejlett statisztikák állnak rendelkezésre – ezeket kell megvizsgálni – mondta Vučić a Nemzetbiztonsági Tanács vasárnapi ülését követően.

Az elnök hozzátette: nem szándékozik elfutni vagy elrejtőzni azok elől, akik szerinte tönkretették Szerbiát.

– Nem az én időmben mondott le Szerbia Jugoszlávia jogutódlásáról, hogy aztán szétverjék a JSZK-t, majd létrehozzák Szerbia és Montenegró államközösségét Montenegró elszakadásának előszobájaként, illetve a conditio sine qua non-t Koszovó elszakadásához – fogalmazott Vučić az ülést követően megtartott sajtótájékoztatón.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Az elnök hozzátette, nem szándékozik elfutni vagy elrejtőzni azok elől, akik szerinte tönkretették Szerbiát (Fotó: Beta)