Nagy érdeklődés mellett tartotta meg a Nyugat-bácskai Civil Szervezetek I. Konferenciáját szombaton a bácskertesi Művelődési Egyesület helyiségeiben a Dunatáj Egyesülés Nyugat-Bácska Régiófejlesztéséért civil szervezet. A rendezvény célja a regió szükségleteinek, illetve problémáinak felmérése, a civil szervezetek közötti együttműködés létrehozása és közös programok kidolgozása volt. Egy évvel ezelőtt négy falu: Bácskertes (Kupuszina), Szilágyi, Gombos és Doroszló vezetőinek összefogásával alakult meg a régiófejlesztési civil szervezet, azzal a céllal, hogy közösen segítse a térség fejlesztését. A szervezethez azóta csatlakozott Bezdán, Nemesmilitics és Bácsgyulafalva (Telecska) is.
– Nagyon tetszett a mai napban, hogy együttműködtek a résztvevők, valóban elbeszélgettek a lehetőségekről, és nagyon jól alkalmazták a módszert, amit bemutattam. Nem megfelelni akartak, hanem részesei voltak a munkának. Az volt az alapvető hit, hogy lehet változtatni a dolgokon. Nem muszáj ugyanazt a gyűrődéses utat bejárni – ecsetelte a nap végén a miskolci szakközgazdász. Az EU nem támogatni akar, hanem befektetni szeretne, ezért úgy kell pályázni, hogy az unió elhiggye, hogy érdemes befektetnie, számolt be Dr. Papp Árpád, a Magyar Nemzeti Tanács elnöki tanácsadója.
– A Dunatáj fenntarthatóságát abban látom, hogy a civil szervezetünk irodavezetőit Eszter segítségével október folyamán EU-s projektmanagerekké képzem át – közölte végezetül Pelt Ilona, a civil szervezet titkára. A napot eredményesnek ítélték a szervezők, és a civil szervezetek által kitöltött kérdőívek alapján októberben kidolgozzák a nyugat-bácskai falvak fejlesztési stratégiáját. A konferenciát látogatásával megtisztelte Živorad Smiljanić, Apatin polgármestere is.
