Kamaszként sok időt töltöttem a kúlai nagyszüleimnél, és nyáron az egyik kedvenc elfoglaltságom volt a teregetés. Amint kimosott a gép, a ruhát lavórba szedtem, és már vittem is ki az udvarra, hogy szépen sorban felcsíptetőzzem a vékony drótra, amely körbefutotta a virágoskertet.
Jó reggelt
Akit a kígyó megmart, a gyíktól is fél. Ilyesmi jelenséget tapasztalok mostanában az üzletek táján.
Elképesztő ingeráradat ér nap mint nap a közösségi oldalakon. Mindenki nyaral és utazik, és erről úgy számol be, mintha kötelező volna.
Aligha kell bizonyítani a mindenkori politikum „bölcs" húzásainak kártékony voltát. Esetenként több nemzedék nyögte és nyögi következményeit, és nyilvánvalóan így lesz ez a jövőben is.
Volt egy öreg barátom. Szerette a beszélgetős filmeket.
A napokban a migránsok után kutatva jártuk a tavankúti erdőt. Sűrű, gyönyörű erdőség, tele száraz, letört ágakkal.

