Az egész akkor kezdődött, amikor az alsó szomszéd úgy döntött, hogy felrúgja a konvenciókat, és a nyári lakásrenoválást november elejére teszi.
Jó reggelt
Élvezem a szikrázó novemberi napsütést. Több mint tíz fokos a hőmérséklet, ami a napokban akár a húsz fokot is elérheti.
Az idei születésnapom attól lett különleges, hogy városom egyik enyveskezű polgára lenyúlta a biciklimet. Szép kis ajándék...
Hol volt, hol nem volt, a békebeli múltban, több mint harminc esztendővel ezelőtt a szabadkai majomplacc – melyet az avatatlanok parknak neveztek – átellenében egy Jorgovan nevű cukrászda működött. Akkoriban senkinek sem jutott eszébe firtatni, hogy ki és miféle a tulaj (koszovói albán volt persze), csak az volt a fontos, hogy a süteményei, elsősorban a baklava, a tulumba és más töröknek hitt (valójában pedig perzsa) édességek finomak-e vagy sem.
Én tudom, hogy ő tudja. Ő is tudja, hogy én tudom.
Sztrájkolnak az ügyvédek, immár két hónapja, a pedagógusok is fenyegetőznek és legújabban az egészségügyben, meg a szociális védelemben dolgozók jelentették be, ha nem teljesítik a követeléseiket, szerdán sztájkba lépnek. Ez utóbbiak nem béremelést követelnek, hanem azt, hogy ne csökkentsék bérüket, maradjon meg azon a szinten, amelyen most van.

