TISZA MENTI LIGA

A Csóka már átvette a trófeát

Csóka: Csóka–Potisje 2:1 (1:1)

Csóka-pálya, 120 néző, vezette: Peček (Nagykikinda). Góllövők: Sárközi a 6. és Živanov a 89., illetve Mácsai a 24. percben.
Csóka: Militarov, Tót Horgosi (Budovalčev), Al Sadi, Dražić (Živanov), Borsos (Antanasović), Sárközi (Király), Đuza, Perišin, Piri (Mihalek), Zeković, Karácsonyi.
Potisje: Bohata, Bagi, Horvát, Nagy T., Prekpalaj, Fodor, Dobó (Balgó), Mácsai (Nagy O.), Lévai, Törteli (Tandari), Domonkos.

A Potisje ezúttal is kellemetlen ellenfélnek bizonyult, az éllovas és már biztos első Csóka csak a hajrában tudta a maga javára fordítani a mérkőzést. Az utolsó forduló eredménye már nem befolyásolja a bajnoki cím sorsát, így a csókaiak hazai pályán kapták meg a győztesnek járó trófeát.

A Tisza Menti Liga idei kiírásának győztese a Csóka csapata

Oroszlámos: Slavija–Jadran 1:3 (0:2)

Slavija-pálya, 50 néző, vezette: Bojin (Padé). Góllövők: Huszák J. az 57. (11-esből), illetve Juhász a 26. és a 67. és Ilić a 34. percben.
Slavija: Gavrić, Remete, D. Pantelin, B. Pantelin, Keča, Biščević, Barbat, Radaković, Huszák J., Huszák I., Maluckov.
Jadran: Josipović, Ilić, Lupšić, Stojanović, S. Đurđev, Bebek (Todorović), Kőszeg (Jovanov), Pavlov, Juhász (Ognjenović), Višnjić (Popović), Knežević (D. Đurđev).

A szanádiak felkészültebb együttes benyomását keltették, már az első félidő során kétgólos előnyt szereztek.

Podolkány: Hajduk–Obilić 4:1 (1:1)

Hajduk-pálya, 50 néző, vezette: Maletin (Törökkanizsa). Góllövők: Milan Hajder a 2., Mikluc az 55., Banjac a 63. és Muhi a 73. (11-esből), illetve Krčmar a 29. percben.
Hajduk: Radaković, Bosnyák (Đaković), Kovács (Ostojić), Horváth, S. Barjaktarović, Vrábel, Muhi, Milan Hajder (Elezović), Banjac, Bilić (Miloš Hajder), Mikluc (Onjin).
Obilić: Vidicki (Ivančić), Grujin, Vučević, Kijac, Stojkov, Krčmar, Ilijin, Korbelić, Božanin, Kozić, Živkov.

A Hajduk érvényesítette a papírformát, végig esélyeshez méltóan játszott, s a minőségbeli különbség a térfélcserét követően domborodott ki.

Gyála: Graničar–Šampion 1:1 (1:1)

Gyálai pálya, 30 néző, vezette: Blažić (Szabadka). Góllövők: Sarapa a 43., illetve Balázs a 10. percben.
Graničar: Kobleher, Jevtić, Uverić, Majer, Perišić, Fülöp, Belančić (Kalmár), Popović, Sarapa, Malenić, Ivanov.
Šampion: Toldi, Kovács, Misini, Tovilović, Skenderović (Kádár), Malagurski, Joó, Móra (Virág), Karajčić (Kalmár), Stojičić, Balázs.

Az alsóházi rangadót a vendégek kezdték jobban, a 10. percben Balázs lefutotta a hazai védőket, és a kimozduló kapus mellett a hálóba helyezett. A 22. percben Balázs közelről fölé bombázott, majd néhány perc múlva Joó tiszta helyzetben nem találta el a kaput. A kimaradt vendéghelyzetek után a hazaiak rendezték soraikat, előbb Fülöp lőtt közelről fölé egy kapusról kipattanó labdát, a 43. percben pedig egy jobb oldali beívelés után Sarapának sikerült is kiegyenlíteni. A második játékrészben mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, újabb gól azonban már nem született, így az oromiaknak hosszú idő után sikerült pontot szerezniük a forró talajú gyálai pályán.

21. forduló: Bácska–Tisza 2:0, Tromeđa–Horgos 7:7, Csóka–Potisje 2:1, Slavija–Jadran 1:3, Graničar–Šampion 1:1.