2024. április 24., szerda

A Joker és a többiek

Visszavette az irányítást az NBA nyugati főcsoportdöntőjében a Denver, amely a két phoenixi vereség után 2:2-es állásnál fogadta az arizonai alakulatot.

A Mérföldmagas Városban repülőrajtot vett a Nuggets, majd a Suns visszakapaszkodott, de a 39:25-re lehozott harmadik negyed után már nem volt visszaút a vendégek számára.

Nikola Jokić (29-13-12, 2 blokk, 1 labdaszerzés) ismét masszív tripla duplát jegyzett, de nagyon fontos volt a többiek, elsősorban Bruce Brown (25) színvonalas játéka is.

Bruce Brown csereként beállva a második denveri pontszerző volt (Fotó: Beta/AP)

A túloldalon Devin Booker (28) és Kevin Durant (26) magához képest „csak” átlagosat játszott.

Keleten a Philadelphia Joel Embiid (33) és Tyrese Maxey (30) vezetésével Bostonban borította a papírformát, így hazai pályán harcolhatja ki a konferenciadöntőt.

NBA, playoff, főcsoport-elődöntő, kelet: Boston–Philadelphia 103:115 (a sorozatban 2:3). Nyugat: Denver–Phoenix 118:102 (3:2). Euroliga, negyeddöntő: Olimpiakosz–Fenerbahçe 84:72 (a sorozatot az Olimpiakosz nyerte meg 3:2-re).

Nyitókép: Bruce Brown csereként beállva a második denveri pontszerző volt (Fotó: Beta/AP)