SZABADKAI SPORTHÍREK

Kajdocsi Tamás abszolút első helye

Szombathelyen rendezték meg a Savaria-kupa elnevezésű nemzetközi súlyemelőversenyt. A viadal abszolút győztesének Kajdocsi Tamás bizonyult, aki 170 kilós szakítással és 210 kilós lökéssel szerezte meg az első helyet. A Spartacus csapatát Bencsik Masa Balázs is képviselte Vas megye székhelyén, és a 17 éves versenyző a juniorok között 107 kilós szakítással és 127 kilós lökéssel a 2. helyen végzett. Kajdocsi számára a verseny kiváló felkészülést jelentett az április 15-én kezdődő örményországi Európa-bajnokságra, mely kiemelten fontos az olimpiai vízum megszerzésének szempontjából.

Szabadkai súlyemelők Szombathelyen

A hétvégén Rumán rendezték meg az országos teremíjász-bajnokságot, melyen a szabadkai Veterán Paraíjászklub tagjai több érmet szereztek. A veteránok mezőnyében Konkoly Róbert olimpiai íj kategóriában címét megvédve idén is aranyérmet szerzett. A felnőttek között csigás íj kategóriában Varjú Dejan a dobogó második, Pataki Zoltán pedig a harmadik helyére állhatott fel.

A szabadkai sportmászók csapata négy érmet nyert Miskolcon a Factory országos és nyílt bajnokságon. A dobogó legfelső fokára Medgyesi Ádám, Raffai Kira és Maksim Purlija állhatott fel, Bognár Nóra a második helyen végzett.

Kosárlabda, I. liga, férfiak, 25. forduló: Vojvodina–Spartacus 86:90, Tamiš–Sloboda 66:76, Kolubara–Dynamic 78:83, Čačak 94–Dunav 94:59, Zdravlje–OKK Beograd 91:97, Metalac–Mladost 82:64. Az élcsoport: Metalac 44, Zlatibor (–1) és Spartacus 43, Vojvodina 42 ponttal stb. Nők, 22. forduló: Spartacus–Vrbas 85:60, Partizan–Vojvodina 74:72, Novosadska ŽKA–Duga 71:62, Art Basket–Sloga 108:71, Kraljevo–Versec 81:56, Radnički (K)–C. zvezda 41:116. Az élcsoport: C. zvezda 42, Kraljevo 41, Art Basket 39, Vojvodina 35, … 10. Spartacus 28 ponttal. Az alapszakasz véget ért, az első négy helyezett csapat küzd a bajnoki címért, a Spartacus csapata a 10. hellyel bennmaradt a ligában.

Nyitókép: Szabadkai súlyemelők Szombathelyen