Mbappé-betli és hajrátűzijáték

Mozgalmas meccsen írta be a három pontot a francia listavezető a hétközi fordulóban. A PSG Mbappé büntetőjével vezethetett volna Montpellier-ben, ám Lecomte fantasztikusan védett, majd – miután Pignard játékvezető a kapus bemozgása miatt megismételtette a büntetőt – a francia sztár második lövését is kipiszkálta a hálóőr, Mbappét pedig percekkel később sérülés miatt le kellett cserélni. Ezután két, VAR-ral elvett vendéggól született (Messi, Hakimi), és csak az 55. percben esett valódi vezető találat a PSG számára Ruiz révén. Messi a 72. percben közvetlen közelről duplázta meg az előnyt, és bár a házigazda Nordin precíz, bal alsóba vágódó lövésével reményt szerzett magának a hajrára (89.), nem sokkal később Zaire-Emery lezárta a meccset (90+1.).

Lecomte két perc alatt kétszer fogta ki Mbappé büntetőjét (Fotó: talkSPORT)

Angol ligakupa, elődöntő, visszavágó: Manchester United–Nottingham 2:0 (tj. a Manchester United 5:0-val). Francia bajnokság, 21. forduló: Angers–Ajaccio 1:2, Lille–Clermont 0:0, Nantes–Marseille 0:2, Reims–Lorient 4:2, Toulouse–Troyes 4:1, Lens–Nice 0:1, Lyon–Brest 0:0, Monaco–Auxerre 3:2, Montpellier–PSG 1:3, Rennes–Strasbourg 3:0. Az élcsoport: PSG 51, Marseille 46, Lens 45 pont stb. Magyar bajnokság, pótlás a 4. fordulóból: Paks–Ferencváros 1:3. Az élcsoport (17 forduló után): Ferencváros 41, Kecskemét 29, Kisvárda 26 pont stb. Magyar kupa, nyolcaddöntő: MTK–Mezőkövesd 0:2. Német kupa, nyolcaddöntő: Leipzig–Hoffenheim 3:1, Mainz–Bayern 0:4. Olasz kupa, negyeddöntő: Fiorentina–Torino 2:1, Roma–Cremonese 1:2. Spanyol bajnokság, pótlás a 17. fordulóból: Betis–Barcelona 1:2. Az élcsoport (19 forduló után): Barcelona 50, Real Madrid (–1) 42, Real Sociedad 39 pont stb.

Nyitókép: Lecomte két perc alatt kétszer fogta ki Mbappé büntetőjét (Fotó: talkSPORT)