NBA

Rontott dobás nélkül

Sorozatban tizenegyedik hazai meccsét nyerte meg a Denver a Lakers ellen, amely soraiból két szupersztárja, LeBron James és Anthony Davis is hiányzott sérülés miatt. A Nuggets néhány perc után magához ragadta a vezetést, és a második félidőben már nem volt kérdés a siker, amely során Jamal Murray 34 pontos szezoncsúccsal volt a legeredményesebb. Nikola Jokić különös tripla duplát hozott, hiszen mindössze 5 felemelt mezőnydobása (1 tripla) és 3 büntetője volt, ám ezek közül egyetlen egyet sem rontott el. „Osztogatás” szempontjából újra ihletett napot fogott ki a zombori, aki végül 14 pontja és 11 lepattanója mellé 16 eredményes asszisztot adott társainak.

NBA, alapszakasz: Washington–New Orleans 112:132, Boston–Chicago 107:99, New York–Milwaukee 107:111, Memphis–San Antonio 121:113, Denver–LA Lakers 122:109, Sacramento–Orlando 136:111. ABA-liga, 14. forduló: Studentski Centar–Zadar 89:89, h. u. 101:100. Az élcsoport: Partizan 26, Crvena zvezda (–1) 25, FMP és Cedevita Olimpija (–1) 24, Budućnost 23 pont stb.

Nyitókép: Murray-éknek könnyű dolguk volt a vezérei nélkül felálló Lakers ellen (Fotó: Usa Today Sports)