A bajorok leszámoltak Brémával

A Werder lett a Bundesligában régi-új éllovas Bayern következő áldozata, a hétközi forduló keretében a brémaiakon 6:1-gyel gázolt át Julian Nagelsmann gárdája. Rövid ideig úgy tűnt, hogy a Werder ellen tud állni a bajor hengernek, Musiala vezető góljára (6.) Jung hamar válaszolt (10.), majd Pavlenka kapus kivédte Choupo-Moting büntetőjét (18.). A brémaiak szerencséje azonban hamar véget ért az eseménydús első félidőben, hiszen a Bayern nyomása végül átszakította a gátat, és hat perc alatt Gnabry kétszer (22., 28.), Goretzka egyszer köszönt be (26.), így már 45 perc után nem maradtak kérdések, a hajrában Gnabry teljessé tette mesterhármasát (82.), a frissen becserélt Tel pedig a kiütéses hazai győzelmet (84.).

Érzelemdús meccsen győzött az Osasuna vendégeként a Barcelona. A házigazda már a 6. percben vezetett a szögletre érkező Garcia fejesével, ezután nem sokkal pedig a katalánok gólvágója, Lewandowski húsz perc alatt két sárgával kiállíttatta magát. Xavi tanítványai azonban emberhátrányban sem adták fel a csatát mindhárom pontért, amit végül zsebbe is tettek: előbb Pedri egyenlített (48.) egy félkontra végén, a hajrában pedig Raphinha emelkedett De Jong középen felívelt labdájára, és okos döntéssel átfejelte a kimozduló Fernandez kapust. A meccs krónikájához tartozik, hogy a Barca kispadján Gerard Piqué is pirosat kapott a Manzano bíróhoz intézett szövegelésért, ami azért is fájhatott külön a kiváló védőnek, mert a második félidőben pályára tervezett lépni – ez lett volna profi pályafutása utolsó mérkőzése…

Angol ligakupa, 1/16: Bournemouth–Everton 4:1, Brentford–Gillingham 1:1, tizenegyesekkel 5:6, Bristol City–Lincoln 1:3, Burnley–Crawley 3:1, Leicester–Newport 3:0, Milton Keynes–Morecambe 2:0, Stevenage–Charlton 1:1, tizenegyesekkel 4:5. Magyar bajnokság, a 15. fordulóban: Kisvárda–Zalaegerszeg 0:3, Kecskemét–Puskás Akadémia 1:1. Az élcsoport: Ferencváros (–3) 28, Kisvárda és Kecskemét 25, Puskás Akadémia 22, Zalaegerszeg (–1) 21, Paks (–2) 18 pont stb. Német bajnokság, 14. forduló: Wolfsburg–Borussia (D) 2:0, Bayern–Werder 6:1, Bochum–Borussia (M) 2:1, Stuttgart–Hertha 2:1. Az élcsoport: Bayern 31, Freiburg (–1) 27, Union (–1) 26, Borussia (D) 25, Frankfurt (–1) 23, Leipzig (–1) 22 pont stb. Olasz bajnokság, 14. forduló: Napoli–Empoli 2:0, Spezia–Udinese 1:1, Cremonese–Milan 0:0. Az élcsoport: Napoli 38, Milan 30, Lazio (–1) és Atalanta (–1) 27, Juventus (–1) és Roma (–1) 25 pont stb. Spanyol bajnokság, 14. forduló: Elche–Girona 1:2, Athletic Bilbao–Valladolid 3:0, Osasuna–Barcelona 1:2. Az élcsoport: Barcelona 37, Real Madrid (–1) 32, Athletic Bilbao, Atlético Madrid (–1) és Betis (–1) 24, Osasuna és Real Sociedad (–1) 23 pont stb.