Fordulat a Hispán-félszigeten

Olaszországhoz és Németországhoz hasonlóan Spanyolországban is hétközi fordulót rendeznek, ennek ellenére még hétfő este is tartottak egy bajnokit a hétvégi játéknap keretében. Ezen a Real Madrid lépett pályára a főváros Vallecas negyedében, a Rayo otthonában. A tét az volt, hogy a Királyi Gárda képes-e visszavenni az első helyet a szombaton Almeríát verő Barcelonától. A válasz csattanós volt: Comesana az 5. percben vezetést szerzett a hazaiaknak, Modrić tizenegyesével (37.) és Militao góljával (41.) fordított a Real, ám még a nagyszünet előtt érkezett az egyenlítés Garcia révén. A második félidő eleje eseménydús volt, a hazaiak közül Iraola pirosat kapott, ám percekkel később Carvajal kezezése miatt büntetőt kapott a Rayo. Trejo előbb Courtois-ba lőtt, de bemozdulás miatt Munuera sípmester megismételtette a lövést, ekkor pedig már nem hibázott Trejo. A Real ezután helyzetei ellenére sem tudott fordítani, így második helyre csúszott a tabellán.

Spanyol bajnokság, a 13. fordulóban: Rayo Vallecano–Real Madrid 3:2. Az élcsoport: Barcelona 34, Real Madrid 32, Atlético Madrid és Betis 24, Osasuna és Real Sociedad 23 pont stb.