2024. május 8., szerda

Negyvenegyet kapott otthon a Szeged

Tovább folytatódik a magyar bajnok mélyrepülése a Bajnokok Ligájában, a Szeged az Aalborg elleni negyedik fordulós hazai mérkőzésen nemcsak hogy továbbra is nyeretlen maradt, de saját negatív rekordjait is felülírta. Sejteni lehetett azért, hogy nem az idei szezonra Mikkel Hansent megszerző dán csapat ellen lesz a legkönnyebb kimászni a gödörből, noha a mérkőzés kezdete – az előzőekhez hasonlóan – még bizakodásra adott okot számukra. Az Aalborg a 26. percben tudott először vezetéshez jutni, amelyet viszont innentől már nem is adott ki a kezéből. A fordulópont nem sokkal ezután következett be, amikor Kent Robin Tønnesen a félidőn átívelő 2+2 perces kiállítást kapott lökésért és az azt követő reklamációért. A dánok ezt az esélyt megragadva zsinórban négy gólt vágtak, majd pedig már vissza sem néztek, a második félidőben pedig már az egyértelmű erőfölényüket, valamint a szegedieket fokozatosan elhagyó hitet figyelhették a nézők, akiknek egy része a meccs végén füttyszóval és fehér zsebkendőket lobogtatva adta a csapat tudomására a véleményét. A tíz-tíz gólt vágó Hansen és Sebastian Barthold vezetésével végül 29:41-re nyertek a dánok, a 12 gólos különbség pedig beállította a szegediek eddigi legnagyobb arányú BL-vereségét, ráadásul ilyen sok találatot eddig még soha nem szenvedtek el az európai csúcssorozatban. A csapat négy elbukott mérkőzéssel sem kezdte még eddig a szezont, de a rekordnak számító, sorozatban hat évközi vereségükhöz is közel járnak már. A most következő háromhetes szünetben a Szegednek lesz ideje rendezni a sorait, annál jobb esélye pedig aligha lesz a győzelemre, mint október végén hazai pályán a még szintén nullapontos Elverum ellen.

Egyre többen kritizálják Juan Carlos Pastor vezetési módszereit, és követelik lemondását (Fotó: MTI)

Eredmények, 4. forduló, A csoport: Magdeburg–Wisła Płock 33:27, PSG–Zagreb 40:31. A sorrend: Veszprém 8, PSG és Magdeburg 6 pont stb. B csoport: Elverum–Barcelona 30:46, Szeged–Aalborg 29:41, Kielce–Kiel 40:37. A sorrend: Barcelona 8, Aalborg, Nantes és Kielce 6 pont stb.