Haaland és Foden mesterhármasával jött a City-hatos

Kilenc találat született a manchesteri derbin – Visszatalált a győzelem útjára a Bayern – Tovább döcög az Inter szekere

Igazi gólzáporos mérkőzés kerekedett a Premier League egyik legnagyobb városi derbijéből, amelyen a Manchester City 6:3 arányban tarolta le a Unitedet. A mérkőzés egyik hőse Haaland volt, aki újabb teljesítményével komoly érveket adott azoknak a kezébe, akik a mellett kardoskodnak, hogy immár a norvég a világ legjobb csatára. A tagbaszakadt éktámadó ugyanis már a City első félidei 4:0-s rohamából két góllal és egy gólpasszal vette ki a részét, és a folytatásban is betalált még egyszer egy újabb előkészítés mellett – ez történetesen Foden harmadik gólját előzte meg, így a 22 éves angol játszotta a nap másik főszerepét. A Vörös Ördögök részéről Antony gondoskodott a becsületgólról az első felvonásra reagálva, Martial pedig a hajrában duplázva kozmetikázta elfogadható arányúvá a vereséget…

A másik városi rangadón az Arsenal megtartotta vezető helyét a tabellán. Partey vezető góljára még érkezett válasz Kane tizenegyesével, de a második félidő elején szűk húsz perc alatt Gabriel Jesús és Xhaka eldöntötte a találkozót. Közben tetemessé kezd válni a Liverpool hátránya, hiszen a Mersey-parti gárda újabb botlást mutatott be az Anfielden, ahol csupán hatgólos „iksz” jött össze az idén egyébként várakozáson felül szereplő Brightonnal szemben.

Haalandnak továbbra sem esik nehezére akrobatikus gólokat szerezni… (Fotó: Beta/AP)

Angol bajnokság, a 9. forduló: Arsenal–Tottenham 3:1, Bournemouth–Brentford 0:0, Crystal Palace–Chelsea 1:2, Fulham–Newcastle 1:4, Liverpool–Brighton 3:3, Southampton–Everton 1:2, West Ham–Wolverhampton 2:0, Manchester City–Manchester United 6:3.