SZABADKAI SPORTHÍREK

Diszkoszban országos ezüst

Mitrovica adott otthont a fiatalabb pionírok országos atlétikai bajnokságának, ahol a Spartacus tehetsége, Márton Ferenc diszkoszvetésben 30,46 méteres eredménnyel a második helyen végzett.

Ljuboviján, a Szerbiai Hegymászó Szövetség Sportmászó Bizottsága szervezésében megtartották az országos bajnokság 1. fordulóját, amelyen 52 versenyző vett részt Szerbiából, Oroszországból és Franciaországból. A Spartacust Bognár Nóra, Siplika Regina, Molnár Megyeri Leila és Damjan Rapić képviselte. Junior kategóriában a lányok között Siplika aranyérmet szerzett, Molnár Megyeri pedig második helyen végzett. A fiúk között junior kategóriában Rapić az első helyet szerezte meg, Bognár pedig a női felnőtt kategóriában nyerte meg a versenyt.

A Spartacus kosárlabdázói lejátszották első felkészülési mérkőzésüket, melyen magabiztos, 94:56-os győzelmet arattak a horvát I. ligás Eszék együttese felett. Az újdonsült I. ligás hazai csapat legeredményesebb játékosa a 17 pontos Hardy volt.