Novak a nagy számok rengetegében

Novak Đoković pályafutásáról kizárólag nagy számokban lehet beszélni. Kedden Wimbledonban az olasz Jannik Sinner elleni volt az 1010. győzelme, a nagy tornákon a 332., Wimbledonban pedig a 84. Londonban 11. alkalommal játszott ötszettest, és a mérlege 10:1-re módosult. Még 2006-ban a rég visszavonult horvát Mario Ančićtól kapott ki. Hetedszer történt meg, hogy a volt világelső szerb, aki hétfőn a 7. pozícióra csúszik le, kétjátszmás hátrányból nyert a nagy tornákon. Harmadszor Wimbledonban, háromszor fordított bravúrosan a Roland Garroson is – például tavaly a Sztefanosz Cicipasz elleni döntőben – és egyszer a US Openen. A megnyert ötszettesek öröklistáján Đoković 37:10-zel a második helyet foglalja el az egykori román híresség, Ilie Năstase mögött, akinek 42:23 a mérlege.

Novak az elődöntőben váratlan ellenféllel, a 9. kiemelt, a ranglistán 12., 26 éves, balkezes brit Cameron Norrie-val mérkőzhet meg. Eddig csak egyszer játszottak, tavaly a torinói évzárón, ahol Norrie tartalékként kapott alkalmat, Novak két könnyű játszmában nyert. Az ilyesminek, mint kedden is láthattuk, semmi jelentősége, hisz Sinner ellen is könnyű 1:0 volt a mérleg, és majdnem vereség lett belőle. A szerb mindenesetre esélyes, és annak tudatában lép majd pályára, hogy lehetett volna sokkal nehezebb ellenfele is.

A nőknél Jabeur–Maria párosítással alakult az elődöntő mai első meccse, a másik két helyért pedig a Halep–Anisimova és a Tomljanović–Ribakina csata folyt.

A Cameron Norrie elleni összecsapás könnyű meccset sejtet, de azért óvatosnak kell lenni (Fotó: Beta/AP)

WIMBLEDON. – A negyeddöntőben, férfiak: Norrie–Goffin 3:6, 7:5, 2:6, 6:3, 7:5. Nők, negyeddöntő: Jabeur–Bouzková 3:6, 6:1, 6:1.
BOGOTÁ. – A challenger 1. fordulójában: Mena–Krstin 7:6, 6:2, Zekić–Alves 5:7, 7:5, 7:5.
SALZBURG. – A challenger 1. fordulójában: Carballes–Međedović 6:4, 6:1.
BÅSTAD. – A 125-ös WTA-torna 2. fordulójában: Udvardy–Hennemann 6:4, 6:2.
VERSMOLD. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Jani–Hibino 6:2, 6:2.
GETXO. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Stollár–Musika 6:4, 6:4.