A legkitartóbbak a vízen

A Topolyai-tavon szerveztek nyílt vízi maratont

Kissé hűvösebb időben, erőteljes hullámokkal startolt el a Topolyai-tavon megszervezett úszómaraton, később az érmeket már verőfényes napsütésben adták át a versenyzőknek a Topolyai Marathon Úszóklub, a Távúszók, Maratonúszók és Master Úszók Szerbiai Szövetsége, valamint a Szerbiai Úszószövetség képviselői. A topolyai maraton 3 kilométeres versenyét 18. alkalommal szervezték meg, ezzel együtt 12. alkalommal a szerbiai nyílt vízi bajnokságot, illetve 16. alkalommal az 5, a 7,5 és a 10 kilométeres táv bajnokságát. Jablan Anikó fő szervezőtől megtudtuk, hogy idén a magyarkanizsai úszóklub nevezett a legtöbb gyermek versenyzővel. Az idén rekordszámban neveztek, 12 klub több mint 110 úszója mérte össze kitartását Topolyáról és Vajdaság egész területéről, sőt Belgrádból, Magyarországról: Szentesről és Csongrádról, Macedóniából, Boszniából Brčkóból, Romániából Bukarestből és Temesvárról is érkeztek versenyzők.

A 10 kilométeres táv legjobb férfi úszója idén is a topolyai színekben versenyző, Magyarországon élő óbecsei Farkas Tamás lett, a női versenyzők közül az 011 Újbelgrádi Úszóklub tagja, Divna Šimšić úszta a legjobb időt. A 3 kilométeres távon 55-en neveztek, és a legjobb időt az óbecsei Swim Star klub versenyzője, Marko Lončarski úszta, második a zombori úszóklub versenyzője, Pavić Zoltán,harmadik Lena Drk, az újvidéki Arena 2015 Úszóklub versenyzője. A 7,5 kilométeres szakasz nyertese Divna Šimšić lett, második a zombori úszóklub versenyzője, Aleksa Duduković,harmadik pedig a szabadkai Spartak Prozivka úszója, Bojana Fermanović. A 10 kilométeres táv nyertese Farkas Tamás lett, második Nikola Ratkov, harmadik pedig az ohridi úszóklub versenyzője, Kristijan Stojanovski. A 10 és az 5 kilométeres táv legjobbjai az érmek és a serlegek mellé a főszponzor, a Capriolo támogatásának köszönhetően egy-egy kerékpárt vihettek haza, mint ahogy a község és a topolyai helyi közösség hozzájárulásával a korosztályonkénti legjobb eredményt úszók is jutalmakkal térhettek haza. Az úszómaraton legidősebb versenyzői a 84 éves szentesi Melkuhn Dezső és a 80 éves szabadkai Priboj István. A legifjabbak a 9 éves Jakša Stepanov és a 10 éves Vuk Vladisavljević. A verseny helyszínén tiszteletét tette Szatmári Adrián polgármester és Saša Srdić, a képviselő-testület elnöke is.