NEMZETEK LIGÁJA

Három fejes és a pecsét

Három nap leforgása alatt a második belgrádi mérkőzését játszotta vasárnap este a Nemzetek Ligája B diviziójában Szerbia válogatottja, amelynek kötelező volt bizonyítani azok után, hogy Norvégiától vereséget szenvedett lőtt gól nélkül. Ennek megfelelő lendülettel futott ki a pályára Dragan Stojković csapata, amely az első félidő derekán megszerezte a NL-sorozat első szerb gólját, amikor az Oblak hárítása utáni kipattanóra csapott le közeli fejessel Aleksandar Mitrović, a Fulham csatára. A jó kezdés ellenére Szlovéniának is akadtak lehetőségei, és nem sokkal a Championship legjobbjának megválasztott Mitrović találata után már egyenlített is a vendégcsapat, amikor Petar Stojanović a Šeškotól kapott labdával tört Rajković kapujára, és miután a hazai hálóőr kissé kilépett a portájáról, a támadó átemelte őt.

A második félidőben is folytatódott a szerb nyomás, és idő kérdése volt csak a gól, ez a presszió pedig az 56. percben ért be, ekkor Tadić beadására emelkedett Sergej Milinković-Savić, és életerősen Oblak kapujába bólintott. Ezúttal azonban nem érkezett válasz a túloldalon, ilyen körülmények között jutottak el a felek a hajráig, amikor is megszületett a Sasok harmadik fejes találata, Luka Jović érkezett Andrija Živković beadására a hosszú kapufánál, és nem hibázott. Az eldőlt mérkőzésen a szlovénok még próbálkoztak a szépítéssel, ám a kitámadásuk visszafelé sült el, a bírói ráadásban egy félkontrából Nemanja Radonjić pontot tett a találkozó végére.

„Elégedett vagyok a látottakkal, ezúttal szóba sem jöhetett, hogy hasonló módon járunk, mint Norvégia ellen. Ahogyan indult, úgy is végződött a mérkőzés, teljesen megérdemeltük ezt a győzelmet” – értékelte a sikert Stojković edző, hozzátéve, olyan játékosok szereztek most gólokat, akiknek az önbizalma szempontjából is sokat fog jelenteni az eredményesség. „Számomra nagyon fontos, hogy lássam a fiúkon, mennyire küzdenek és mennyi áldozatkészség van bennük” – tette hozzá „Piksi”, aki részletesebb elemzésbe is bocsátkozott a meccsről. „Szlovénia nem játszott rosszul, inkább mi voltunk sokkal jobbak. A szlovénoknak nehéz játszaniuk, ha nem ők irányítanak, de leuraltuk őket a mozgással, a gyorsasággal. A vereségük ellenére erős csapatként mutatkoztak be, az eredmény akár 2:1 is maradhatott volna, igaz, az sem változtatna az értékelésemen” – magyarázta a szövetségi kapitány. A következő idegenbeli mérkőzésekről elmondta, kötelező lesz a pontszerzés a Norvégia elleni vereség miatt, és ennek megfelelően nem is a védekezésre terveznek berendezkedni sem Svédország, sem Szlovénia otthonában.

Belgrád: Szerbia–Szlovénia 4:1 (1:1)

Rajko Mitić Stadion, 12 000 néző, vezette: Manzano (spanyol). Gólszerzők: A. Mitrović a 24., S. Milinković-Savić az 56., Jović a 85. és Radonjić a 90+2., illetve Stojanović a 30. percben.

Szerbia: Rajković – S. Mitrović, Mašović, Milenković – Ristić (Radonjić, 46.), Ilić (Tadić, 46.), Maksimović, Živković, S. Milinković-Savić (Lukić, 71.) – A. Mitrović (Račić, 81.), Jovanović (Jović, 46.). Szövetségi kapitány: Dragan Stojković.
Szlovénia: Oblak – Mevlja (Sikošek, 79.), Bijol, Blažić – Karničnik, Kurtić, Gorenc Stanković (Šporar, 63.), Zajc (Zahović, 84.), Stojanović – Lovrić (Celar, 79.), Šeško (Gnezda Čerin, 63.). Szövetségi kapitány: Matjaz Kek.

Aleksandar Mitrović szerezte meg először a vezetést Szerbiának (Fotó: Beta)

Az A divizióban a csehek kiharcoltak egy döntetlen a spanyolokkal szemben, a C-ben Grúzia váratlanul nagy fölénnyel verte meg a hazai közönség előtt, Razgradban fellépő Bulgáriát.

Eredmények, 2. forduló, A divizió, 2. csoport: Csehország–Spanyolország 2:2, Portugália–Svájc 4:0.