Ronaldo mesterhármasával nyert a United

Szoboszlai győztes gólt szerzett – Pontot kellett mentenie a Juventusnak – Kétgólos hátrányt dolgozott le a Real Madrid

Jól kezdődött a mérkőzés a Manchester United számára szombat délután az Old Trafford gyepén, mivel a Vörös Ördögök már a 7. percben megszerezték a vezetést a sereghajtó Norwich együttese ellen. Ralf Rangnick legénysége a vendégvédelem megingása után Cristiano Ronaldo által volt eredményes, aki Elanga passzából gurított az üres kapuba. A folytatásban továbbra is nyomás alatt tartotta ellenfelét és sorra dolgozta ki a helyzeteket a hazai csapat, aminek a 27. percben ismét egy Ronaldo-gól lett az eredménye. A portugál klasszis ezúttal egy szögletet követően, fejjel talált be közelről a Norwich hálójába, 2:0-ra növelve csapata előnyét. A félidő befejezése azonban nem a házigazdák szájíze szerint alakult, mivel egy ellentámadás végén szépíteni tudtak a sárga mezesek: Teemu Pukki beadásából Dowell fejelt védhetetlenül De Gea kapujába.

A második félidő szó szerint ott folytatódott, ahol az első befejeződött – mindössze a szereposztás cserélődött fel –, mivel az 52. percben egyenlíteni tudott a vendégegyüttes. Ezúttal a csapata első gólját szerző Kieran Dowell indította Pukkit, aki gyönyörűen lőtte ki a kapu bal alsó sarkát, sokkolva a hazai nézőközönséget. Ez volt a finn támadó tizedik bajnoki találata.

A folytatásban a United fokozatosan újra átvette a találkozó irányítását, aminek a 76. percben lett meg a gyümölcse, amikor szabadrúgást végezhettek el a Norwich tizenhatosának előteréből. A labda mögé természetesen Cristiano Ronaldo állt oda, aki bődületes erővel lőtte el a játékszert, amely a sorfal felett elszáguldva a kapu jobb felső sarkában kötött ki, így a portugál sztár megszerezte pályafutása 50. mesterhármasát, valamint csapata győzelmet érő gólját.

Angliában a hétvégén rendezték meg az FA-kupa elődöntő mérkőzéseit is. Szombaton a Liverpool 3:2-es eredménnyel győzte le a Manchester City csapatát, Jürgen Klopp együttesére pedig az a Chelsea vár a májusi döntőben, amely vasárnap délután a Crystal Palace felett diadalmaskodott.

Angol bajnokság, a 33. forduló: Tottenham–Brighton 0:1, Manchester United–Norwich 3:2, Southampton–Arsenal 1:0, Watford–Brentford 1:2, Newcastle–Leicester 2:1, West Ham–Burnley 1:1. A Wolverhampton–Manchester City, Aston Villa–Liverpool, Leeds–Chelsea és az Everton–Crystal Palace mérkőzést az FA-kupa-küzdelmek miatt elhalasztották. FA-kupa, elődöntők: Manchester City–Liverpool 2:3, Chelsea–Crystal Palace 2:0.

21

A következő fordulóban (április 23–25.): Arsenal–Manchester United, Leicester–Aston Villa, Manchester City–Watford, Norwich–Newcastle, Brentford–Tottenham, Brighton–Southampton, Burnley–Wolverhampton, Chelsea–West Ham, Liverpool–Everton, Crystal Palace–West Ham.

Nagyot botlott a Juventus

Az olasz bajnokság 33. fordulójának nyitónapján, pénteken, a két milánói nagycsapat bezsebelte a kötelező három pontot: az Inter a Spezia ellen idegenben (1:3), a Milan pedig hazai pályán a Genova ellen tudott győzni (2:0) Leao (11.), illetve Messias (87.) találataival.
A szombati játéknap legnagyobb meglepetése a Juventus hazai pályán való ponthullajtása volt a Bologna ellen. A torinóiak csak a mérkőzés 95. percében tudtak egyenlíteni, amikor Morata ollózós megmozdulása után Vlahović fejelt közelről a vendégek kapujába.

Említésre méltó még a Fiorentina győzelme, akik a múlt heti bravúros nápolyi diadaluk után ezúttal a Venezia csapatát fektették két vállra. A lilák a legutóbbi öt meccsükből négyet megnyertek, és ezzel nagyon közel kerültek az európai kupaszereplést érő helyezésekhez.

Olasz bajnokság, a 33. forduló: Spezia–Inter 1:3, Milan–Genoa 2:0, Cagliari–Sassuolo 1:0, Sampdoria–Salernitana 1:2, Udinese–Empoli 4:1, Fiorentina–Venezia 1:0, Juventus–Bologna 1:1, Lazio–Torino 1:1.

19

A következő fordulóban (április 23–25.): Torino–Spezia, Venezia–Atalanta, Inter–Roma, Verona–Sampdoria, Salernitana–Fiorentina, Bologna–Udinese, Empoli–Napoli, Genoa–Cagliari, Lazio–Milan, Sassuolo–Juventus.

A Real Madrid 2:0-ról fordított Sevillában

Spanyolországban (is) eldőlni látszik a bajnoki cím sorsa, miután a Real Madrid idegenben játszva, kétgólos hátrányból fordítani tudott legnagyobb üldözője, a Sevilla ellen. A győztes gólt Karim Benzema szerezte a 92. percben. A francia magabiztosan vezeti a góllövőlistát, csapata pedig 15 pontosra növelte előnyét a táblázat élén.

A másik madridi egyesület, az Atlético az Espanyolt fogadta hazai pályán, és úgy aratott győzelmet, hogy a mindent eldöntő találatot a hosszabbítás 10. percében, azaz a mérkőzés 100. minutumában szerezte meg tizenegyesből Yannick Carrasco révén.

Spanyol bajnokság, a 32. forduló: Real Sociedad–Betis 0:0, Elche–Mallorca 3:0, Alavés–Rayo Vallecano 1:0, Valencia–Osasuna 1:2, Getafe–Villarreal 1:2, Granada–Levante 1:4, Atlético Madrid–Espanyol 2:1, Athletic Bilbao–Celta Vigo 0:2, Sevilla–Real Madrid 2:3.

25

A következő fordulóban (április 19–21.): Mallorca–Alavés, Betis–Elche, Villarreal–Valencia, Atlético Madrid–Granada, Celta Vigo–Getafe, Osasuna–Real Madrid, Espanyol–Rayo Vallecano, Levante–Sevilla, Cádiz–Athletic Bilbao, Real Sociedad–Barcelona.

Szoboszlai góljával győzött a Leipzig

A Bundesliga 30. fordulójának szombati játéknapján a Borussia Dortmund igazi gólparádét rendezett hazai pályán a Wolfsburg ellenében, ugyanis 6:1-es győzelmet aratott zöld mezes ellenfelével szemben. A mérkőzés első félideje különlegesen jól sikerült Marko Rose együttesének, amit 5:0 arányban húztak be úgy, hogy öt különböző gólszerző is feliratkozott az eredményjelzőre. Sorban Rothe, Witsel, Akanji, Can és Haaland szereztek egy-egy találatot az első 45 percben. A második játékrészben Haaland megszerezte második gólját, míg a Wolfsburgnak csak a szépítésere futotta Baku révén.

A Bayern München vasárnap lépett pályára az Arminia Bielefeld otthonában, és sima, 3:0-s győzelmet aratott, beárnyékolva a Dortmund korábbi örömfociját, mert így Lewandowskiék gyakorlatilag bebiztosították a salátástál megszerzését.

Magyar szempontból a Leverkusen–Leipzig mérkőzést fontos kiemelni, amelyen a mindent eldöntő gólt Szoboszlai Dominik szerezte a 69. percben egy igen tetszetős akció végén. Sallai Roland a Freiburg Bochum feletti diadalából vette ki két góllal a részét.

Német bajnokság, a 30. forduló: Augsburg–Hertha Berlin 0:1, Borussia (D)–Wolfsburg 6:1, Freiburg–Bochum 3:0, Mainz–Stuttgart 0:0, Borussia (M)–Köln 1:3, A. Bielefeld–Bayern München 0:3, Hoffenheim–G. Fürth 0:0, Union Berlin–Frankfurt 2:0, Bayer Leverkusen–RB Leipzig 0:1.