2024. május 5., vasárnap

Kiszámíthatatlan Albion

Ragad egymásra a Liverpool és a City – Hibátlan madridi nagyok – Németországban eldőlt a legfontosabb kérdés?

Tovább tart a Premier League-ben a nemrég kialakult fej fej melletti rohanás, a listavezető és címvédő Manchester City De Bruyne (5.) és Gündoğan (25.) találatával hozta a kötelezőt a kiesőzónában álló Burnley otthonában, a szoros követő Liverpool pedig a Burnley-hez hasonlóan rosszul álló Watford ellen Diogo Jota találatával (22.) tette meg az első lépést az újabb diadal felé, Fabinho a hajrában a tizenegyesből pecsételte meg azt. Jürgen Klopp tanítványai a bajnokságban sorrendben tizedik meccs óta csak a győzelmet ismerik.

A forduló legnagyobb meglepetése Londonban született, ahol a bronzérmes helyen álló Chelsea előnyből kapott ki 4:1-re a középmezőny hátsóbb részében álló Brentfordtól. A győztes második gólját Christian Eriksen szerezte, aki nemrég két felkészülési meccsen ugyanennyi góllal tért vissza a szívelégtelensége miatti kihagyás után a dán válogatottba, és a Brentfordtól kapott újra klubban játéklehetőséget.

Angol bajnokság, a 31. forduló: Liverpool–Watford 2:0, Brighton–Norwich 0:0, Burnley–Manchester City 0:2, Chelsea–Brentford 1:4, Leeds–Southampton 1:1, Wolverhampton–Aston Villa 2:1, Manchester United–Leicester 1:1, West Ham–Everton 2:1.

18

A következő fordulóban (április 8–10.): Newcastle–Wolverhampton, Everton–Manchester United, Arsenal–Brighton, Southampton–Chelsea, Watford–Leeds, Aston Villa–Tottenham, Brentford–West Ham, Leicester–Crystal Palace, Norwich–Burnley, Manchester City–Liverpool.

Mo Szalahék az újabb győzelemmel továbbra is szorosan követik a Manchester Cityt (Fotó: Beta/AP)

Sergej góljára volt szükség

Az európai pozíciók megtartása szempontjából fontos sikert aratott a Serie A-ban a Lazio, a római Olimpicóban a középmezőnyben álló Sassuolo esett el. A kisebb nevű vendégek harciasan léptek fel, ám hamar előnyt szerzett a Lazio Lazzari bombájával (17.). A vezetést Sergej Milinković-Savić duplázta meg (51.), és csak a hosszabbítás 4. percében derült ki, milyen fontos volt a szerb válogatott klasszis találata, hiszen ekkor Traore fejesével a Sassuolo izgalmassá tette a hátralévő néhány percet.

Olasz bajnokság, a 31. forduló: Spezia–Venezia 1:0, Lazio–Sassuolo 2:1, Salernitana–Torino 0:1, Fiorentina–Empoli 1:0, Atalanta–Napoli 1:3, Udinese–Cagliari 5:1.

16

A következő fordulóban (április 9–11.): Empoli–Spezia, Inter–Verona, Cagliari–Juventus, Genoa–Lazio, Napoli–Fiorentina, Sassuolo–Atalanta, Venezia–Udinese, Roma–Salernitana, Torino–Milan, Bologna–Sampdoria.

Simeone tovább tarol

Folytatja sikersorozatát az Atlético Madrid, a Matracosok szombaton négy gólt vágva, a hajrában döntve léptek át a kiesőzóna mélyén álló Alavésen, és már a spanyol pontvadászat virtuális dobogójára értek, legalábbis ideiglenesen. Diego Simeone együttese február közepe óta sorozatban hat győzelemnél jár, ezalatt 15:3-as gólarányt hozott össze. A Metropolitanóban szombaton João Félix kezdte meg (11.) a gólgyártást, ezután sokáig tartott a gólcsend, amit meglepetésre a vendégek törtek meg (Escalante, 62.). A kiegyenlített mezőnyjátékból az utolsó fél órában az Atléti tudott jóval veszélyesebb támadásokat vezényelni, ami végül három gólt is hozott eredményként. Először Suárez értékesítette a Lejeune faultjáért megítélt büntetőt (75.), ezután a duplázó João Félix biztosította be a sikert (82.), a rendes játékidő utolsó percében pedig a Cunha passzára érkező Suárez második gólja állította be a végeredményt.

Eközben a Real Madrid is bezsebelte a három pontot, a Királyi Gárda az El Clásicón elszenvedett 0:4-es zakót a Celta otthonában aratott sikerrel javította ki, a gólkirályi címvárományos Benzema három büntetőt lőhetett, ebből kettő került a helyére.

Spanyol bajnokság, a 30. forduló: Getafe–Mallorca 1:0, Levante–Villarreal 2:0, Celta Vigo–Real Madrid 1:2, Atlético Madrid–Alavés 4:1, Athletic Bilbao–Elche 2:1, Betis–Osasuna 4:1.

22

A következő fordulóban (április 8–11.): Sevilla–Granada, Cádiz–Betis, Mallorca–Atlético Madrid, Villarreal–Athletic Bilbao, Real Madrid–Getafe, Osasuna–Alavés, Espanyol–Celta Vigo, Elche–Real Sociedad, Levante–Barcelona, Rayo Vallecano–Valencia.

Suárez az utolsó negyedórában kétszer is betalált (Fotó: Beta/AP)

Dortmundi vereséggel idő kérdése a bajor titulus

Dortmundban rendezték a Bundesliga hétvégi fordulójának derbijét, a Bayernt legközelebbről üldöző Borussia a magyar delegációval felálló Leipziget fogadta, a mérkőzés pedig korábban eldőlt, mint amire számítani lehetett. Konrad Laimer ugyanis az első félidő derekán szűk tíz perc alatt kétszer – egy ügyes ejtéssel (21.) és egy tizenhatos vonaláról eleresztett lövéssel (30.) – is betalált a sárga-feketék hálójába, majd az 58. percben Nkunkunak asszisztált a még fölényesebb vendégvezetéshez. A hajrában újra belendültek az események: Szoboszlai Dominik percekkel becserélése után kevéssel lőtt fölé, nem sokkal később viszont már Gulácsi Péternek kellett kiszednie a labdát a hálóból Malen fejese (84.) után, alig ért véget viszont a becsületgól öröme, Olmo lövésével újra három lett közte, és ez már nem is változott a végéig.

A Sallai Rolanddal a kezdőben felálló Freiburg simán kikapott a Bayerntől, amely így nagy lépést tett a trófea felé.

Német bajnokság, a 28. forduló: Union–Köln 1:0, Bielefeld–Stuttgart 1:1, Leverkusen–Hertha 2:1, Frankfurt–Fürth 0:0, Freiburg–Bayern 1:4, Hoffenheim–Bochum 1:2, Borussia (D)–Leipzig 1:4, Augsburg–Wolfsburg 3:0.