Cornet kivárta a negyeddöntőt

A melbourne-i játéknap legnagyobb meglepetése mindenképpen a francia Alizé Cornet győzelme volt a volt világelső és többszörös Grand Slam-bajnok román Simona Halep felett. A 32 éves francia veterán ugyanis 63. alkalommal rajtolt nagy tornán, és csak tegnap sikerült először bejutnia a negyeddöntőbe. A korábbi próbálkozások alkalmával 21-szer esett ki az 1. fordulóban, 23-szor a 2. fordulóban kapott ki, 13-szor fejezte be a szereplést a 3. fordulóban, és csak 5-ször mérkőzhetett a nyolcaddöntőben. Most hatodikra végre túljutott a legjobb nyolc közé, és a lassan befejezéshez közeledő pályafutása első GS-elődöntőjében sem lesz esélytelen, hisz a 29. évét taposó amerikai Danielle Collins következik, aki második elődöntőjéért száll majd harcba. A 2. kiemelt Arina Szabalenka veresége sem volt várt eredmény, de ellenfelétől, a 37 éves észt Kaiai Kanepitől el lehetett várni, hogy nagy tornán elporoljon valakit a favoritok közül, hisz ezt többször is megtette már hosszú pályafutása során.

A férfiaknál három szoros meccs és csak Jannik Sinner valamivel könnyebb győzelme volt a tegnap látott műsor. Utóbbi eredmény azt is jelenti, hogy az 1973-as Roland Garros óta először van két olasz – Berrettini a másik – nagy torna negyeddöntőjében. Danyiil Medvegyev 3 és fél órát bajlódott az amerikai Maxime Cressyvel, aki azért a 18 kettős adogatási hibával is egyengette az orosz útját. Danyiil a negyeddöntőben a kanadai Felix Auger-Aliassime-mel játszik, aki ellen 3:0 a mérlege. A kanadai is 3 és fél órás meccsen verte a horvát Marin Čilićet, aki elsősorban a 60 önhibája miatt bukott el.

A negyeddöntő új párjai, férfiak: Medvegyev–Auger-Aliassime (3:0 a mérleg), Cicipasz–Sinner (2:1). Nők: Collins–Cornet (0:0), Świątek–Kanepi (0:0).

Alizé Cornet maga sem hitte el a haditettet (Fotó: Beta/AP)

A mai műsor, negyeddöntő, férfiak: Nadal–Shapovalov, Berrettini–Monfils. Nők: Barty–Pegula, Krejčíková–Keys.

MELBOURNE. – A férfitorna nyolcaddöntőjében: Medvegyev–Cressy 6:2, 7:6, 6:7, 7:5, Cicipasz–Fritz 4:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:4, Auger-Aliassime–Čilić 2:6, 7:6, 6:2, 7:6, Sinner–De Minaur 7:6, 6:3, 6:4. Nők, nyolcaddöntő: Kanepi–Szabalenka 5:7, 6:2, 7:6, Świątek–Cirstea 5:7, 6:3, 6:3, Cornet–Halep 6:4, 3:6, 6:4, Collins–Mertens 4:6, 6:4, 6:4.