Az Örök Város most a Lazióé

Parázs meccset vívott vasárnap este a Lazio és a Roma a római rangadón, amelyet a papíron vendéglátó gárda nyert meg, bár a „vendégek” cseppet sem játszottak másodhegedűs szerepet. A 3:2-es végeredmény már a 69. percben kialakult Veretout tizenegyesével, de az AS egalizálni már nem tudott. A Serie A-ban a Napolinak a Cagliari legyőzésével (2:0) maradt tökéletes a mérlege.

A Premier League-ben az Arsenal egy jól sikerült első félidővel verte (3:1) a Tottenhamet, az Ágyúsok így három vereség után három győzelmet jegyeznek. Franciaországban a Lens meglepte a Marseille-t, és átvette a második helyet a PSG mögött.

Angol bajnokság, a 6. fordulóban: Arsenal–Tottenham 3:1. Az élcsoport: Liverpool 14, Manchester City, Chelsea, Manchester United és Everton 13 pont stb. Francia bajnokság, a 8. fordulóban: Marseille–Lens 2:3. Az élcsoport: PSG 24, Lens 15, Marseille (–1) 14 pont stb. Német bajnokság, a 6. fordulóban: Freiburg–Augsburg 3:0. Az élcsoport: Bayern 16, Leverkusen és Wolfsburg 13 pont stb. Olasz bajnokság, a 6. fordulóban: Lazio–Roma 3:2, Napoli–Cagliari 2:0. Az élcsoport: Napoli 18, Milan 16, Inter 14 pont stb. Spanyol bajnokság, a 7. fordulóban: Vallecano–Cádiz 3:1, Real Sociedad–Elche 1:0, Betis–Getafe 2:0. Az élcsoport: Real Madrid 17, Sociedad 16, Sevilla (–1) és Atlético 14 pont stb. Magyar NB I., a 7. fordulóban: Ferencváros–Újpest 3:1. Az élcsoport: Kisvárda 18, Ferencváros 15, Paks 13 pont stb.