U19-ES NŐI VB

Jöhetnek a csehek!

Sikerrel vette a magyar válogatott a hazai, debreceni rendezésű női U19-es világbajnokság nyolcaddöntőjét. Cziczás László együttese a csoportkör második helyéről várta az egyenes kieséses szakaszt, és szerda késő délután a saját kvartettjét harmadik helyen záró olaszokkal néztek szembe, akik ellen a magyar lányok számítottak favoritnak. A magyarok az előző meccsekhez hasonlóan kicsit nehézkesen kezdtek, de néhány perc után beindult a pontgyártás, és az első negyed végén már hat ponttal vezettek (22:16) a lányok, a nagyszünetben pedig már nyolccal (33:25). Mindez azonban nem volt elég, hogy Madár Eszterék ne izguljanak többet a találkozón, hiszen a harmadik periódus elején megállt a magyar támadás, amit az olaszok egy 12:2-es futással használtak ki (35:37). Utóbb azonban kiderült, hogy ez csak egy fellángolás volt olasz részről, a negyedik negyednek már ismét lépéselőnnyel ment neki a Cziczás-csapat, amely percek alatt elhúzott (50:41), a hajrában pedig már nem engedte ki a továbbjutást érő győzelmet. Madár és Dombai Réka 13-13 ponttal voltak a győztes legeredményesebbjei, rajtuk kívül Boros Júlia érte el még a 10 pontot. A magyar lányok a negyeddöntőben Csehországgal mérkőznek ma 17.30-tól.

Eredmények, nyolcaddöntő: Spanyolország–Japán 71:84, Mali–Dél-Korea 87:46, Kanada–Franciaország 79:74, Csehország–Brazília 74:64, Egyesült Államok–Tajvan 129:45, Magyarország–Olaszország 54:48, Oroszország–Egyiptom 85:55, Ausztrália–Argentína 66:35.