NBA

A legtöbbet fejlődött

Az LA Clippers felett aratott második sikerével az út feléig már eljutott a négy győzelemig tartó playoffban a Dallas. Luka Dončićnak ugyan ezúttal nem jött össze a tripla dupla, de 39 pontjával ő vette ki a legnagyobb részt a harmadik negyedben előnybe kerülő csapata győzelméből.

Eközben az NBA szakértői 98:2-es szavazati aránnyal a 26 éves Julius Randle-t választották az év legtöbbet fejlődött játékosának. A New York Knicks kosarasa az alapszakaszban egyértelműen csapata legjobbja volt, 71 meccsen lépett pályára, s ezeken átlagosan 24,1 pontot, 10,2 lepattanót és 6 gólpasszt ért el. Ezzel pedig mindhárom kategóriában a legjobb 20 játékos között volt a ligában.

NBA, rájátszás, 2. forduló, kelet: Boston–Brooklyn 108:130 (a sorozatban 0:2). Nyugat: LA Lakers–Phoenix 109:102 (1:1), Dallas–LA Clippers 127:121 (2:0).