Gyorsan kieshet a Lakers

A Portland 132:116-ra verte a Denvert az NBA alapszakaszának utolsó játéknapján, amivel eldőlt, hogy a TrailBlazers szerezte meg az utolsó garantált bejutóhelyet a rájátszásba, a Lakers hiába nyert New Orleansben. A bajnoki címvédő, hetedik helyre csúszott Taviak a bejátszási torna, vagyis a playin első körében a Steph Curryvel fémjelzett Golden State-tel mérkőznek, és ha itt nem győznek, a Memphis–San Antonio csata győztesével vívhatnak a playoffért – a párharcok egyetlen meccsen dőlnek el.

Két szerb is villogott egyébként hétfő hajnalban, Nemanja Bjelica hosszú kihagyás után a Miami két utolsó alapszakasz-meccsén pályára lépett, és utóbbin 21 pontot jegyzett a Detroit parkettjén. Aleksej Pokuševski az Oklahoma utolsó meccsén 29 pontos karriercsúcsot írt be a bajnokesélyes Clippers elleni diadalon (117:112).

NBA, alapszakasz: New York–Boston 96:92, Toronto–Indiana 113:125, Washington–Charlotte 115:110, San Antonio–Phoenix 121:123, Golden State–Memphis 113:101, Atlanta–Houston 124:95, Brooklyn–Cleveland 123:109, Philadelphia–Orlando 128:117, Detroit–Miami 107:120, Chicago–Milwaukee 118:112, Minnesota–Dallas 136:121, New Orleans–LA Lakers 98:110, Oklahoma–LA Clippers 117:112, Portland–Denver 132:116, Sacramento–Utah 99:121. Biztos playoffbejutók, kelet: Philadelphia, Brooklyn, Milwaukee, New York, Atlanta, Miami. Playin, párosítások, 1. kör: Boston–Washington, Indiana–Charlotte. Biztos playoffbejutók, nyugat: Utah, Phoenix, Denver, LA Clippers, Dallas, Portland. Playin, párosítások, 1. kör: LA Lakers–Golden State, Memphis–San Antonio. ABA-liga, döntő: Crvena zvezda–Budućnost 82:78 (a sorozatban 1:0).